Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Цими днями Великому Українцю мало б виповнитися 69 років

За право людини 9583 перегляди

Опубліковано - 8.01.2007 20:15 | Всі новини | Версія для друку

Цими днями Великому Українцю мало б виповнитися 69 років
Цими днями Великому Українцю мало б виповнитися 69 років
Цими днями видатному поетові Василю Стусу виповнилося б шістдесят дев’ять років. Жодного заходу присвяченого річниці народження поета цього року в Києві не відбулося.

Батьківщина поета-"шістдесятника" і дисидента - село Рахнівка на Вінничині. Родичі згадують, що народився Василь на Різдво, 7 січня, однак мати, боячись переслідувань, записала його день народження 8-им січня.

За своє недовге життя Стус встиг побути і вчителем, і кочегаром, працював в архіві та у шахті, на взуттєвій фабриці та у ливарному цеху.

Поет був двічі засуджений - за поезію, присвячену Україні, членство в Українській Гельсинській Групі та публічні виступи проти радянської влади.

Покарання Стус відбував у засланні - в таборах особливого режиму Мордовії та Пермській області. Там він і помер 4 вересня 1985 року у віці тридцяти семи років. Причина смерті поета досі не встановлена. Також достеменно невідомо чи справді Василь Стус висувався на здобуття Нобелевської премії за досягнення у галузі літератури.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього. Хто не шанує видатних людей свого народу, той не вартий пошани”
Максим Рильський

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.