Аратта - На головну

24 квітня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вода на Місяці виникає в результаті взаємодії з сонячним вітром

У світі науки 5614 переглядів

Опубліковано - 15.10.2012 22:12 | Всі новини | Версія для друку

Вода на Місяці виникає в результаті взаємодії з сонячним вітром
Вода на Місяці виникає в результаті взаємодії з сонячним вітром
Американські вчені заявили, що вкрай низька частка дейтерію в шматочках скла всередині зразків місячного ґрунту свідчить про те, що вода на супутнику Землі виникає в результаті взаємодії сонячного вітру і поверхні Місяця.

На сьогоднішній день вчені впевнені, що місячна вода існує у вигляді льоду або гідратованих мінералів.

Існують дві гіпотези її походження: одні вчені приписують формування водних запасів кометам, інші - сонячному вітру.

Група американських астрономів під керівництвом Лоренса Тейлора з університету штату Теннессі в місті Ноксвіллі представила доказ на користь другої гіпотези.

Вчені досліджували хімічний склад місячного ґрунту, привезеного експедиціями Аполлон-11, Аполлон-16 і Аполлон-17.

Місячний ґрунт являє собою дрібну пилову крихту, що виникла в результаті бомбардування Місяця мікроастероїдами.

Як наголошується, іноді зіткнення астероїда і каменю на місячній поверхні виробляє достатньо тепла для того, щоб частина їх порід розплавилася і перетворилася на шматочки тепла, так звані аглютинати. Вчені стверджують, що місячний ґрунт наполовину складається з аглютинатів.

Тейлор і його колеги виходили з припущення, що ці фрагменти можуть містити в собі значну кількість атомів водню і співвідношення їх ізотопів - протію і дейтерію - вкаже на їх походження.

Дослідники витягли кілька аглютинатів із зразків місячного ґрунту і вивчили їх хімічний склад за допомогою інфрачервоного та іонного мас-спектрометра. За їхніми словами, аглютинати містять у собі досить велику кількість води і гідроксил-радикалів - близько 200-300 міліграм води на кілограм місячного ґрунту.

Переконавшись у присутності води, Тейлор і його колеги вирахували частки ізотопів водню в аглютінатах. Виявилося, що у всіх шматочках скла практично були відсутні атоми дейтерію. Це означає, що вода і гідроксил-радикали були занесені на Місяць сонячним вітром, а не кометами та іншими кам’янистими тілами Сонячної системи.

Таким чином, авторам статті вдалося визначити джерело місячної води і показати, що навіть екваторіальні зразки ґрунту містять значну кількість її молекул.

Нагадаємо, в серпні поточного року вчені виявили в атмосфері Місяця атоми гелію.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Вони вважають життя наше забавою і житіє прибутковою торгівлею, бо кажуть, то повинно ж звідкілясь мати прибуток, бодай із зла”
Біблія

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.