Аратта - На головну

16 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Бердичів (Житомирська область) в костьолі Святої Варвари 14 березня 1850 року місцева красуня Евеліна Ганська була повінчана з Оноре де Бальзаком. В цьому ж містечку тривалий час жив Фредерік Шопен, окрім написання музики, він також керував роботами по реставрації тамтешнього органу...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Тиск на українських журналістів посилюється

За право людини 5621 перегляд

Опубліковано - 26.10.2012 11:53 | Всі новини | Версія для друку

Тиск на українських журналістів посилюється
Тиск на українських журналістів посилюється
Організація «Репортери без кордонів» констатує, що перед виборами до Верховної Ради критичні до влади журналісти дедалі більше потерпають від тиску та насильства.

Перед парламентськими виборами в Україні, що відбудуться 28 жовтня, критично налаштовані журналісти дедалі більше мають справу з насильством і тиском.

Про це йдеться у звіті міжнародної організації «Репортери без кордонів». Загалом за останні три місяці шестеро українських журналістів стали жертвами тяжких злочинів, заявила організація у четвер, 25 жовтня, у Берліні.

Щонайменше 25-тьом репортерам частково з застосуванням сили перешкоджали працювати. Для країни, яка у січні має перебрати на себе головування в Організації з безпеки та співробітництва в Європі, це ганебно, зазначається в заяві.

«Українська влада має потурбуватися про створення умов, за яких журналісти могли критично повідомляти, не побоюючись насильства», - вимагають «Репортери без кордонів». Злочини, скоєні проти журналістів в Україні, дуже рідко розслідуються. У рейтингу свободи слова, складеному «Репортерами без кордонів» Україна посідає 116-ту сходинку зі 179.

Небезпечні для життя теми

Особливо небезпечно під час виборчої кампанії повідомляти про екологічні проблеми та корупцію в земельній сфері. У серпні внаслідок брутального нападу загинув активіст-еколог і видавець газети «Еко Безпека» Володимир Гончаренко. Правоохоронці не виключають, що напад на журналіста було скоєно у зв’язку з його професійною діяльністю. Він досліджував забруднення Дніпра, а за п’ять днів до нападу повідомив про нелегальне звалище хімічних та радіоактивних відходів.

У редакціях українських ЗМІ дедалі сильніше відчувається тиск, констатують в організації. Чимало відомих журналістів через це покинули свою роботу. Великі проблеми має, зокрема, і телеканал TVi, «один з небагатьох телеканалів, що повідомляє критичну інформацію про Президента Януковича», йдеться в заяві «Репортерів без кордонів».
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Найкращі закони народжуються зі звичаїв”
Жозеф Жубер

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.