Аратта - На головну

24 квітня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Заліщики (Тернопільська область), після нападу Німеччини на Польщу в 1939 році, деякий час перебував польський уряд. А вже після вступу у війну Радянського Союзу, цей уряд через Румунію евакуюється в Англію, й до 1945 року вважався легітимним урядом Польщі...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Криму виявлено винний завод, споруджений у 4 столітті до нашої ери

За межею віків Регіон: Автономна республіка Крим 32514 переглядів

Опубліковано - 29.10.2012 11:54 | Всі новини | Версія для друку

У Криму виявлено винний завод, споруджений у 4 столітті до нашої ери
У Криму виявлено винний завод, споруджений у 4 столітті до нашої ери
Грецьке поселення, що позначене на археологічній карті як «ділянка 347», майже шість століть виконувало стратегічне завдання — охорону виноробства, яке було головним джерелом доходу бюджету Херсонеса.

Археологи виявили винний завод 4 століття до нашої ери в Севастополі за 14 кілометрів від античного Херсонеса; городище, на території якого розташовувався винний центр, було серйозно укріплено і підготовлено для тривалої облоги від кочівників, повідомили у прес-службі національного заповідника «Херсонес Таврійський».

Раніше повідомлялося, що поселення у Криму виникли в результаті колоніальної політики в Греції, починаючи з 5 століття до нашої ери. Одним з найбільших міст на півострові став поліс Херсонес, який експортував вино і солону рибу. Греки вели активну торгівлю з кримськими скіфами і періодично воювали з ними. В межах Херсонеса розташовувалися невеликі передмістя, де вирощували злакові, виноград, робили посуд.

На розкопках городища, позначеного на археологічній карті як ділянка 347, працюють українські та російські археологи. Керівник експедиції Галина Ніколаєнко вважає, що поселення як в античний, так і в римський період, відігравало стратегічну роль.

«З 4 століття до нашої ери по 2 століття до нашої ери це був форпост, призначений захистити винне виробництво від набігів скіфів — саме для цього тут тримали цілий гарнізон, в якому проходили службу молоді херсонесити за призовом. Це поселення не піддавалося пограбуванню, судячи з усього, всі набіги були відбиті або греки відкупилися», — повідомляла Ніколаєнко.

Керівник експедиції також додала, що «в римський період поряд з поселенням проходила система водопостачання Херсонеса».

«Ми знайшли величезну кількість залишків керамічних труб, по яких вода надходила в місто за 14 кілометрів. До цього часу виноробство згасло, і місцеві жителі займалися тільки сільськогосподарською діяльністю. Імовірно, в цьому поселенні збиралися вільнодумці, які критикували чинний режим», — зазначила Ніколаєнко.

У прес-службі заповідника «Херсонес Таврійський» також заявили, що городище разом з Херсонесом, Судакською фортецею і фортецею Чембало буде включено до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За межею віків»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ваша так звана релігія діє як опій: вона заманює і приглушує болі замість того, щоб надати сили”
Новаліс

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.