Аратта - На головну

19 травня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


В Росії заборонили “Велесову книгу”

Імперія «Совок» 5140 переглядів

Опубліковано - 18.11.2012 08:44 | Всі новини | Версія для друку

В Росії заборонили “Велесову книгу”
В Росії заборонили “Велесову книгу”
Федеральний список екстремістських матеріалів недавно поповнився 41 найменуванням. Більшість з цих книг було внесено до списку за вказівкою Ленінського райсуду Оренбурга. Правозахисники оскаржують компетентність суду.

Суд Ленінського району міста Оренбурга без утоми поповнює Федеральний список екстремістських матеріалів. 9 листопада в нього потрапили свіжі найменування книг, і 32 з 41 включені туди згідно з рішеннями саме оренбурзького суду.

Фахівці інформаційно-аналітичного центру «Сова», що займається проблемами націоналізму і ксенофобії, взаємин релігії і суспільства, проаналізували видання, що потрапили в список, і заявляють, що заборона частини з них є безпідставною.

Наприклад, екстремістською була оголошена «Велесова книга». Датування пам’ятки спірне. Одні вважають її найдавнішим язичницьким писемним трактатом 10 століття, інші — підробкою кінця 19 — середини 20 століття. Правозахисники вважають, що визнати книгу екстремістською можна хіба на тій підставі, що вона збуджує вороже ставлення до варягів і візантійців. Спотворення історії, навіть навмисне, не може служити приводом для заборони літератури.

Директор центру «Сова» Олександр Верховський заявляє: «Практика визнання матеріалів екстремістськими в масовому порядку видається нам небезпечною безвідповідальністю».

Свіже поповнення списку навряд чи буде кимось оскаржене. Це означає, що на книжкові магазини чекає нова хвиля перевірок, яка потягне за собою неправомірні штрафи за ст. 20.29 (виробництво і розповсюдження екстремістських матеріалів).
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Імперія «Совок»»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли я ознайомився з партіями марксистів, соціалістів, лібералів та демократів, то за спиною кожної з них я побачив хитрий писок жида”
Іван Франко

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.