Аратта - На головну

19 травня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Стратегічне партнерство. Москва натякає Януковичу на совковий Крим?

Імперія «Совок» 4680 переглядів

Опубліковано - 19.11.2012 13:11 | Всі новини | Версія для друку

Стратегічне партнерство. Москва натякає Януковичу на совковий Крим?
Стратегічне партнерство. Москва натякає Януковичу на совковий Крим?
Перший та останній президент Криму Юрій Мєшков, який після усунення з посади живе в Москві, заявив, що має намір домагатися незалежності півострова від України і вступу його до Митного союзу Росії, Білорусі і Казахстану.

Кримські експерти не схильні переоцінювали вплив політичного вигнанця на ситуацію в Криму, але сходяться на думці, що це ще один сигнал Віктору Януковичу з Москви.

У заяві, оприлюдненій екс-президентом Криму Юрієм Мєшковим у п’ятницю, мовиться, що він продовжує вважати себе «єдиним і легітимним чинним Президентом Республіки Крим», а тому «готовий вести переговори про вступ Республіки Крим до Митного союзу Росії, Білорусі і Казахстану». За його словами, це дозволить залучити до кримської економіки «значний потік інвестицій» і, зрештою, «врятує Народ Криму від катастрофічно зростаючого падіння рівня життя».

Лідер Республіканського руху Криму і Блоку «Росія» Юрій Мєшков був обраний президентом Республіки Крим на початку 1994 року. За 13 місяців свого президентства він розсварився з кримським парламентом, де переважали його однодумці-сепаратисти, ускладнив і, зрештою, порвав відносини з українським керівництвом і «добився» охолодження ставлення до нього офіційної Москви. Зрештою, у березні 1995 року Верховна Рада України скасувала президентську посаду в Криму і на початку квітня того ж року Юрій Мєшков виїхав до Росії.

Торік він повернувся до Криму, зробив кілька заяв, які українська влада розцінила як заклики до порушення територіальної цілісності України і силою вислала Мєшкова знову до Росії. У своїй нинішній заяві Юрій Мєшков знову закликав російське керівництво розпочати переговори з Україною про «незалежність Криму».

Більшість кримських політичних експертів скептично ставиться до здатності Юрія Мєшкова радикально вплинути на ситуацію в Криму і довкола нього.

Політолог Нариман Джелял каже, що пропозиції Мєшкова мають «міфічний» характер і їх неможливо реалізувати. Разом з тим, експерт не виключає, що екс-президент Криму є несамостійною фігурою.

«Можливо, Мєшков діє за вказівкою одного з федеральних стратегічних відомств Росії. Схоже, він перевіряє певний ґрунт і в Криму, і в Україні – населення та політиків – щодо входження до євразійських структур», – зазначив Нариман Джелял. Він каже, що «голос Мєшкова з Москви – це сигнал Путіна Януковичу».

Із прицілом на вибори-2015?

Голова Асоціації політологів Криму Олександр Форманчук теж відзначає маргінальність та несамостійність Юрія Мєшкова як політичної фігури. Він каже, що той зі своєю радикальною заявою дивним чином потрапив у провідний після виборів в Україні «інформаційний струмінь» щодо радикалізації політики. Форманчук згоден з Джелялом, що це – певний сигнал чинному Президенту України. Але політолог пропонує глянути на чергову появу Юрія Мєшкова в інформаційному полі з прицілом на 2015 рік – рік президентських виборів в Україні.

«Це будуть ключові для України президентські вибори. Майбутня фігура українського президента, безумовно, цікавить Росію. І ми знаємо проект Медведчука, який, практично, активно, включився у цю кампанію. А ось такі маргінальні сили, які представляє Мєшков, просто будуть залучати – з одного боку як політичний подразник, з іншого – як якийсь мобілізаційний електоральний ресурс», – зазначає Олександр Форманчук.

До екс-президента Криму в Москву додзвонитися не вдалося. Як пояснили його кримські соратники з Народного фронту «Севастополь-Крим-Росія», Юрій Мєшков з журналістами не спілкується.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Імперія «Совок»»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків”
Юрій Липа

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.