Аратта - На головну

26 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- одна з найвідоміших у світі різдвяних пісень - це «Щедрик», народна пісня, записана українським композитором Миколою Леонтовичем. Світ знає її як Carol of the Bells або Ring Christmas Bells. На Youtube різні виконання «Щедрика» набирають мільйони переглядів...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Здобутки проФФесіоналів. Бюджет “для своїх”

Економіка 5512 переглядів

Опубліковано - 21.12.2012 11:48 | Всі новини | Версія для друку

Здобутки проФФесіоналів. Бюджет “для своїх”
Здобутки проФФесіоналів. Бюджет “для своїх”
Асоціація міст України назвала “неадекватним” розподіл коштів на розвиток регіонів у бюджеті країни на 2013-й рік. Занепокоєння викликали явні преференції східним областям.

Проаналізувавши бюджет 2013-го року експерти Асоціації міст України повідомили, що держава майже утричі скоротила фінансування на соціально-економічний розвиток територій. Наступного року на вирішення своїх проблем регіони отримають з держфонду лише 1,3 мільярди гривень. До того ж, гроші дістануться лише “вибраним” областям.

За інформацією Асоціації половину закладених коштів передбачено для Донбасу: 30 відсотків (400,6 мільйонів гривень) отримає Донецька область, 16,3 відсотки (218 мільйонів гривень) Луганська область, ще 10 відсотків (140 мільйонів) закладено на три райони Житомирської області (виборчий округ екс-спікера Верховної Ради Володимира Литвина). На Київ перепаде лише 11 мільйонів, на Волинь - 9 мільйонів. Ще менше отримають Івано-Франківська - 8 мільйонів, Чернівецька і Хмельницька по 5 мільйонів гривень, решта областей - не більше двох мільйонів.

У “немилість” потрапили Закарпатська, Тернопільська, Черкаська, Херсонська, Полтавська і Миколаївська області, - для них грошей не закладено.

Не буде також надано жодної підтримки депресивним територіям, які потребують особливої підтримки, кажуть в аналітичному центрі Асоціації. Рівно ж як і малі міста України теж можуть не розраховувати на соціально-економічну допомогу в рамках Державної цільової програми на 2011-2015 роки, бо коштів на неї зовсім не передбачено. В Асоціації заявляють, що держбюджет 2013-го року ухвалили без врахування думок органів місцевого самоврядування.

Актуальні проблеми

Представники Партії регіонів мають своє пояснення такого розподілу коштів: “Це зумовлено кризовим станом у довкіллі регіону, а також Луганщина і Донеччина мають проблеми з питною водою, треба щось робити, а ще населення там більше…обсяг виробництва понад 20 відсотків від загальноукраїнського показника”, - зазначив в ефірі одного з українських телеканалів заступник голови фракції Партії Регіонів минулого скликання Володимир Зубаров.

“Торік ми мали пристойну допомогу. В рамках держпрограми реконструювали державне житло, отримали на розвиток міста 2,8 мільйони гривень”, - зауважив в інтерв’ю DW міський голова Корсуня-Шевченківського на Черкащині Михайло Самойленко. – “Наступного року, очевидно, ці програми не працюватимуть”. Утім, місто розраховує, що у другому кварталі отримає гроші на вирішення проблеми з питною водою, для реконструкції станції з очистки води, якщо парламентарії проголосують, каже міський голова. Проблеми з водопостачанням, на його думку, актуальні для 99 відсотків міст України.

Без лобі - нікуди

Аби мале місто отримало гроші з держбюджету у рамках певних програм, варто заручатися підтримкою політиків, народних депутатів, які є вихідцями з цього регіону, каже Самойленко. “З десятирічного досвіду своєї роботи можу сказати, що самотужки можна домогтися вирішення лише дрібних локальних негараздів, а от коли йдеться про більш серйозні проблеми, то без лобіювання не обійтися, краще це робити через Асоціацію міст України та “впливових” політиків”, - запевняє мер Корсуня.

Те, що впливові політики є одним з найефективніших механізмів лобіювання інтересів регіону згоден і керівник Агентства моделювання ситуації, політичний експерт Віталій Бала. “Розподіл бюджету між регіонами залежить не стільки від “коріння” влади, а радше від впливовості політика, який “пробиває” цей регіон і його економічного інтересу, навіть якщо він не при владі. А от політичне забарвлення, або ж результат реакції за вибори – це тільки часткова складова”, - зазначив він в інтерв’ю DW.

Перекіс безумовно відбувається, каже експерт і він показує, що західні області не мають сильних лобістів. Бюджет ще змінюватиметься, а отже депутати ще матимуть нагоду проявити себе, відстоюючи інтереси центральних та західних областей. Керівник Агентства переконаний, що у Верховній Раді повинні сформуватися регіональні групи, які відстоюватимуть потреби своїх регіонів: обговорюватимуть, конкуруватимуть, що, зрештою,сприятиме прозорості і публічності дій. Водночас, на думку експерта, проблемою номер один є не стільки виділені кошти, як прозорість їхнього використання. “Аби гроші не розікрали, як це буває без прив’язки до регіону”,- додає співрозмовник.

Влада також має змінити механізм розподілу коштів малих міст, яким слід залишали значно більший відсоток з надходжень, тоді вони матимуть можливості для розвитку, переконаний Віталій Бала. Лише за такої умови зникне несправедливий розподіл бюджетних коштів і поменшає корупційних схем та чиновників, каже він.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Відберіть у народу все, і все він може повернути, але відберіть мову, і він ніколи її більше не створить... Нову батьківщину може створити народ, але мову - ніколи; вмерла мова в устах народу - вмер і народ...”
Костянтин Ушинський

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.