Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені висунули нову гіпотезу зародження життя на Землі

У світі науки 7436 переглядів

Опубліковано - 23.01.2013 19:16 | Всі новини | Версія для друку

Вчені висунули нову гіпотезу зародження життя на Землі
Вчені висунули нову гіпотезу зародження життя на Землі
Американські вчені провели дослідження поділу клітин і їх попередників, результати якого дуже важливі для розуміння виникнення життя на Землі.

Команда фахівців зі США під керівництвом нобелівського лауреата Джека Шостака дійшла висновку, що спочатку для клітинного поділу не був потрібен генетичний код, а його механізм був заснований на фізичних особливостях органічних молекул.

У центрі уваги команди Шостака опинилися жирні кислоти. Під час розчинення у воді вони можуть об’єднуватися, утворюючи бульбашки, що сформувалися в клітинах пізніше. При зростанні концентрації жирних кислот бульбашки зливаються, утворюючи витягнуті тонкі трубочки, які в свою чергу можуть створювати "дочірні" бульбашки.

У статті, опублікованій у виданні Journal of the American Chemical Society, вчені пишуть, що активувати такий процес розподілу можна шляхом випарювання розчину.

Зрозуміло, що дане дослідження поки не є універсальним, хоча б тому що поширюється лише на жирні кислоти. Однак багато вчених, не задіяних в експерименті, вважають його результати прийнятними.

Примітно, що цей висновок узгоджується з розробленою нещодавно моделлю, відповідно до якої життя зародилося не в глибинах Світового океану, концентруючись навколо чорних, а на поверхні планети поблизу геотермальних джерел.

Результати дослідження узгоджуються і з нещодавно опублікованою в журналі Open Biology статтею професора Джеффа Еррінгтона з університету Ньюкасла, яка розповідає про дивну здатність деяких бактерій розмножуватися схожим незвичайним чином.

Мова йде про одноклітинні організми, стійкі до антибіотиків. Відомо, що ці речовини впливають на жорстку клітинну стінку, однак частина бактерій навчилася самостійно позбавлятися від цієї стінки, стаючи аморфними краплями.

"Схожість між роботою Еррінгтона і нашими спостереженнями поділу ниткоподібних бульбашок кидається в очі", - коментує дослідження Шостак.

Виходить, що попередникам клітин потрібен був лише маленький теплий ставок, який прогріваючись вдень сонячним промінням швидше випаровувався і дозволяв попередникам органіки "розмножуватися".
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.