Аратта - На головну

24 квітня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- у 1919-1920 роках Кам`янець-Подільський ненадовго став державним центром України - останньою столицею УНР. Сюди перемістилися Директорія та Уряд УНР. В місті постав Комітет охорони Республіки. Однак у 1920 році Червона армія розгромила війська УНР.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Експерти мають сумніви, що “Нафтогаз” платитиме “Газпрому” $7 млрд

Газоват 5209 переглядів

Опубліковано - 27.01.2013 17:39 | Всі новини | Версія для друку

Експерти мають сумніви, що “Нафтогаз” платитиме “Газпрому” $7 млрд
Експерти мають сумніви, що “Нафтогаз” платитиме “Газпрому” $7 млрд
Експерти сумніваються, що Україна погодиться заплатити сім мільярдів доларів за рахунком, який “Газпром” виставив компанії “Нафтогаз України” за недобір газу у 2012 році.

"Цей рахунок - суто процедурний момент, аби Газпром мав юридичні підстави подавати позов на Україну до стокгольмського арбітражного суду. Але навряд чи такий позов буде", - вважає директор Інституту енергетичних досліджень Дмитро Марунич.

На його переконання, Газпром не звертатиметься до міжнародного арбітражу, оскільки шанси виграти його в російського газового монополіста мізерні.

Марунич вказує на те, що чехи свого часу виграли подібний суд, бо довели, що задекларований газпромівський принцип "бери чи плати" в цілому стосується країни, а не окремих компаній.

"Прецедент є. Якщо ми будемо судитися з Газпромом, то Україна виграє. Адже в цілому країна закупила необхідний обсяг газу", - прокоментував директор Інституту енергетичних досліджень.

Водночас директор енергетичних програм Центру "Номос" Михайло Гончар припускає, що Україна, якщо Газпром звернеться до міжнародного арбітражу, в свою чергу, може оскаржити в суді факт скорочення транзиту російського газу її територією.

За інформацією прес-служби компанії "Укртрансгаз", транзит природного газу територією України за одинадцять місяців минулого року зменшився на 21%у порівнянні за аналогічним періодом 2011 року. Щоправда, Гончар визнає: "Принцип "транспортуй, або плати" в газовому контракті 2009-го року українська сторона не прописала".

Якщо українська сторона все ж таки погодиться платити за новими рахунками Газпрому, то держбюджет "не витримає цього", констатує експерт.

З цим погоджується й Дмитро Марунич. На його думку, українському урядові немає, де взяти зайвих 7 мільярдів доларів, адже в цьогорічному бюджеті й так суттєвий дефіцит, який не дозволяє фінансувати соціальні програми в повному обсязі.

"Я не знаю, хто може взяти на себе відповідальність сплатити такий рахунок Газпрому", - підсумував Марунич.

Нагадаємо, Нафтогаз 26 січня повідомив, що Газпром виставив українській компанії рахунок близько 7 мільярдів доларів за недобір газу в 2012 році.

Втім, за даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, 2012-го року українська сторона через НАК "Нафтогаз України" та компанію Ostchem Holding Limited імпортувала 32,9 мільйона кубометрів російського газу, що фактично відповідає законтрактованим обсягам.

У листопаді минулого року юристи повідомляли, що Газпром може витребувати від України від $2,7 млрд до $5,7 млрд штрафу за недобір газу.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Підозр у людини тим більше, чим менше вона знає”
Френсіс Бекон

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.