Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Комісія з розслідування обвалу даху і стіни 4-го енергоблоку ЧАЕС не виявила радіаційної небезпеки

Надзвичайна подія 8094 перегляди

Опубліковано - 26.02.2013 19:09 | Всі новини | Версія для друку

Обвал даху машинної зали 4-го енергоблоку ЧАЕС (вид ззовні)
Обвал даху машинної зали 4-го енергоблоку ЧАЕС (вид ззовні)
Обвалення конструкцій у машинному залі четвертого енергоблоку ЧАЕС не вплинуло на безпеку станції, йдеться у висновках комісії, що розслідувала аварію.

Згідно з цими висновками, інцидент "не створив небезпеки для здоров’я і життя, не створив небезпеки для навколишнього середовища, і не призвів до зупинки роботи виробництва і аварією не вважається".

"Порушення меж та умов безпечної експлуатації об’єкта Укриття відсутні", - йдеться у висновках комісії, опублікованих сьогодні, 26 січня, на сайті ЧАЕС.

Члени комісій вважають, що можливою причиною обвалення фрагмента покрівлі машинного залу і 8 стінових панелей стало падіння ферми внаслідок сукупності негативних чинників, а саме відсутності даних про фактичні пошкодженнях ферм і настилів покрівлі під час аварії 1986 року, того, що конструкції додаткової покрівлі спираються на колони деаераторної етажерки, які зазнали значних руйнувань під час аварії 1986 року.

"Крім цього, необхідно відзначити, що зміщення колон призвело до вигину ферми, що спричинило за собою створення додаткових навантажень", - йдеться у висновках.

У них наводиться ще низка негативних факторів. При цьому експерти відзначають, що снігове навантаження на покрівлю машинного залу на момент руйнації не перевищувала значень, встановлених проектом і експлуатаційною документацією ЧАЕС.

"Основною причиною, що унеможливлювала запобігання руйнування зазначених конструкцій, була відсутність можливості проведення візуального контролю за технічним станом конструкцій внаслідок відсутності безпечних підходів і вкрай небезпечну радіаційну обстановку", - підкреслюється у висновках комісій.

В цілому експерти роблять висновок про відносну стабільність несучих конструкцій, що прилягають до зруйнованих, і можливість їх подальшого використання за умови відновлення покрівлі.

З метою отримання достовірних даних про фактичний технічний стан конструкцій, аналогічних зруйнованим, комісії рекомендують виконати обстеження конструкцій машинного залу блоку № 4 зі залученням спеціалізованої організації, з подальшою реалізацією технічних рішень (рекомендацій) щодо зниження вірогідності обвалення несучих конструкцій машинної зали.
Обвалений дах машинної зали 4-го енергоблоку(вигляд з середини)
Обвалений дах машинної зали 4-го енергоблоку(вигляд з середини)
Комісії також рекомендують демонтувати в два етапи зруйновані стінові панелі з метою виключення перевантаженості конструкцій, і відновити зруйновану ділянку покрівлі з метою закриття контуру локалізованої споруди, унеможливлення поширення радіоактивних речовин в навколишнє середовище і запобігання проникненню атмосферних опадів у приміщення машинного залу.

Як повідомлялося, 12 лютого відбулося часткове руйнування стінових панелей та частини легкої покрівлі машинного залу енергоблока № 4 ЧАЕС. Площа руйнування склала близько 600 кв. м. Зміни радіаційної ситуації на проммайданчику ЧАЕС й у зоні відчуження не зафіксовані, ніхто не постраждав.

Від “Аратти”: з висновками комісії можна погодитися в тій частині, що наразі, через наявність снігу та вологу погоду значного забруднення навколишнього середовища не сталося.

Але це не означає цілковиту безпеку зруйнованого об’єкту, оскільки, з настанням потепління - вологий радіоактивний пил висохне і почнеться аерозольне радіоактивне забруднення територій через вплив вітрів. Адже навіть комісія не заперечувала, що в приміщення машинної зали доступ практично неможливий через високий рівень радіаційного випромінення.

За таких екстремальних умов відновити дах за короткий проміжок часу, який залишився до потепління - просто нереально.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Надзвичайна подія»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія має свою правду, легенда - свою”
Віктор Гюго

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.