Аратта - На головну

21 травня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Азаров лобіює здачу української ГТС Кремлю?

Газоват 5320 переглядів

Опубліковано - 26.03.2013 10:58 | Всі новини | Версія для друку

Азаров лобіює здачу української ГТС Кремлю?
Азаров лобіює здачу української ГТС Кремлю?
Влада намагається виправдати майбутнє створення газового консорціуму з Росією на базі газотранспортної системи України.

«Що означає для нас одержувати газ з Азербайджану? Треба або прокачувати його по газопроводах через територію Росії, або будувати один завод зі зріджування газу, другий – з розрідження й закуповувати танкери для перевезення. Це величезні витрати», – наголосив прем’єр, пише «КоммерсантЪ-Украина».

Постачання азербайджанського газу з морського газоконденсатного родовища Шах-Деніз в Європу почнеться 2019 року. Азербайджан запропонував Україні забезпечити поставки газу через Трансанатолійскій трубопровід або за рахунок будівництва терміналу з його скраплення в Грузії і перевалки через LNG-термінал в Україні. Цей проект повинен був дозволити Україні диверсифікувати постачання газу.

Проте Азаров більш перспективними назвав поставки суходолом.

Він нагадав, що коли був підписаний договір про вільну торгівлю в рамках СНД, країни домовилися про доступ до єдиної транспортної системи, в тому числі і трубопровідної.

«І хоча переговори досі не можуть розпочатися, коли вони почнуться, ми будемо обумовлювати можливість прямої покупки газу», – зазначив глава уряду.

Прем’єр-міністр Микола Азаров заявив, що вважає постачання газу із Азербайджану важкореалізованим. Про це він сказав у інтерв’ю телерадіокомпанії «Мир». За словами Азарова, йдеться не лише про Азербайджан, Туркменістан, а інші країни СНД.

Заява Азарова стала вже другим твердженням українських чиновників, які ставлять під сумнів реалізацію проекту будівництва LNG-терміналу.

Раніше глава Держінвестпроекту Владислав Каськів сказав, що оренда плавучої платформи для LNG-терміналу буде коштувати Україні $60 млн на рік. Висока вартість оренди може обернутися проблемами з перевалкою зрідженого газу в разі його поставки з Катару. Тепер очевидно, що варіант постачання газу з Азербайджану також видається Кабміну нерентабельним.

У Міненерго проект також не вважають перспективним.

За словами джерела в міністерстві, інвестиції у перевалочну інфраструктуру в Грузії і закупівлю танкерного флоту оцінюються ще в $3,7 млрд.

«За ці гроші можна наростити видобуток газу в Україні на 10-15 млрд кубометрів», – стверджує співрозмовник.

На поставки із Середньої Азії в міністерстві теж не розраховують – важелів впливу, які дозволили би змусити Росію пропускати по своїй системі газопроводів туркменський чи азербайджанський газ, не існує.

На думку голови правління альянсу «Нова енергія України» Валерія Боровика, останні заяви української влади говорять про їхній намір виправдати якнайшвидше створення консорціуму на базі української газотранспортної системи.

Заява Азарова співпала із заявою глави «Газпрому» Олексія Міллера про те, що ціна російського газу, який поставляється в Україну, набагато нижча спотової ціни на ринках континентальної Європи.

«На британському торговому майданчику минулої п’ятниці ціна газу досягала позначки в $800 за тис. кубометрів, що майже в два рази перевищує ту ціну, за якою Газпром поставляє газ в Україну в рамках довгострокових контрактів», – сказав він.

Директор Інституту енергетичних досліджень Дмитро Марунич вважає, що ряд проектів, пов’язаних із диверсифікацією поставок газу в Україну, спочатку були нездійсненні.

«Замість того, щоби розпорошуватися на химерні пропозиції, уряду варто було би зі самого початку зосередитися на головному – переведення теплоелектроцентралей і теплокомуненерго на коксівне вугілля та розвитку видобутку сланцевого газу. Це дозволило би скоротити закупівлі російського газу до 10 млрд кубометрів на рік. А, заодно, вдалося б і вирішити проблему надлишку коксівного вугілля», – переконаний він.

Від «Аратти»: позиція Миколи Яновича зрозуміла, хоча двадцятирічний досвід економічних взаємин з Росією свідчить про те, що ніякого доступу до транзиту через російські ГТС Україна не отримає. Бо Кремль буде за будь-яку ціну відстоювати монопольне становище на «Газпрому» на українському ринку. Що очевидно і не вимагає пояснень.

Загальновідомо й те, що всі договори з РФ, якщо вони не влаштовують або перестали влаштовувати російське керівництво - не варті паперу, на якому надруковані.

Отже, всі так звані вигоди від «міжнародного» консорціуму не більше, ніж примітивний «розвод для лохів», і ми чомусь підозрюємо, що урядові лохотронщики добре про це знають...
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія вчить лише тому, що вона ніколи нічому не навчила народи”
Георг Гегель

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.