![]() |
Козаки в 1683 році звільняли Відень від військ Османської імперії |
Нагадати про цю сторінку спільної історії вирішили в рамках днів Києва у Відні. Рівно 20 років тому ці міста стали побратимами. І з того часу їх об’єднує не лише спільне минуле, але й спільне майбутнє.
Монумент встановлено за кошти мецената – українського бізнесмена, який проживає та працює в Австрії, за особистої підтримки мера Відня Міхаеля Хойпля. Авторами пам’ятника стали вітчизняні скульптори Володимир та Олексій Чепелики.
"Поставити пам’ятник у Відні дуже складно. Росіяни поставили пам’ятник Пушкіну далеко не в центральній частині міста. А ця земля є історично-заповідною і має обмеження до будь-якого будівництва, в тому числі і пам’ятників", - заявив голова КМДА Олександр Попов.
Але мерія Відня пішла назустріч.
"Вирішили робити не дошку, а пам’ятний знак - три козаки стоять зі свічками. А свічка - це і тепло, і душа, і добро", - сказав він.
"Ми пам’ятаємо свою історію і ніколи не забудемо ту допомогу, яку надали нам під час облоги Відня українські козаки. Саме в цьому місці вони перейшли гору і застали турецьку армію зненацька", - сказав мер Відня Міхаель Хойпль.
Про відважних українців згадали не лише мешканці Відня, а й турки. За іронією долі, саме вони зводили фундамент для цього пам’ятника, зазначає
До речі, до звільнення Відню від османської облоги причетна і конкретна людина, пам’ятник якій вже встановлено у Відні раніше. Українець Юрій Кульчицький, здійснивши кілька переходів через позиції турецької армії, приносив оточеним віденцям радісні вісті про те, що наближається визволення. Юрій Кульчицький також був удостоєний віденського громадянства, його