Аратта - На головну

25 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Тих, хто хоче повернення СРСР майже однаково мало і в Росії, і в Україні

Громадська думка 7544 перегляди

Опубліковано - 25.06.2013 18:38 | Всі новини | Версія для друку

Тих, хто хоче повернення СРСР майже однаково мало і в Росії, і в Україні
Тих, хто хоче повернення СРСР майже однаково мало і в Росії, і в Україні
Кількість прихильників об’єднання Росії та України в одну державу приблизно однакова у двох країнах - 15% в Росії і 14% в Україні.

Про це свідчать дані травневих опитувань Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) і Левада-Центру (Росія).

І в Україні, і в Росії більшість опитаних хотіли б, щоб обидві країни були незалежними, але дружніми державами - з відкритими кордонами, без віз і митниць (в Україні - 72%, в Росії - 58%). В Україні ця кількість зменшилася з лютого на 4%, в Росії - на 6%.

У Росії збільшилася, а в Україні дещо зменшилася кількість охочих мати більш ізольовані відносини між Україною і Росією - з закритими кордонами, візами і митницями. У Росії так відповіли 19% опитаних, в Україні - 11% (у лютому це кількість становила в обох країнах однаково 13%).

Як зазначають соціологи, ставлення українців до Росії, як і раніше краще, ніж ставлення росіян до України. Порівняно з лютим 2013 року поширеність доброго ставлення до Росії дещо зменшилася - з 85% до 81%. Частка українців, які негативно ставляться до Росії - 10%, ще 9% не змогли відповісти на запитання.

За регіональним розподілом як і раніше, найбільші частки позитивно налаштованих до Росії українців у Східному (93%) і Південному регіонах (85%), найменше їх у Західному регіоні (66%). У Центральному регіоні позитивно ставляться до Росії 80%.

Ставлення до України в Росії за цей період статистично не змінилося - кількість позитивно налаштованих становить 72%, негативно - 18%, важко відповісти на питання 9%.

В рамках спільного проекту Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) і Левада-Центру (Росія) КМІС провів опитування з 21 по 30 травня 2013 року. Методом інтерв’ю опитано 2030 респондентів, що мешкають в усіх областях України (включаючи місто Київ) і в АР Крим за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України старше 18 років. Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує 3.3% для показників близьких до 50%, 2,8% - для показників близьких до 25%, 2,0% - для показників близьких до 10%, 1,4% - для показників близьких до 5%.

Дослідження Левада-Центру, репрезентативне для дорослого населення Росії, проводилося 23-27 травня 2013 року. Опитано 1601 респондента у віці від 18 років, у 127 населених пунктах.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Громадська думка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ми захоплюємося старовиною, але живемо сучасністю ”
Овідій

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.