Аратта - На головну

4 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


В Україні громадянське суспільство краще розвивається ніж в Росії і Грузії

За право людини 7127 переглядів

Опубліковано - 28.08.2013 16:43 | Всі новини | Версія для друку

В Україні громадянське суспільство краще розвивається ніж в Росії і Грузії
В Україні громадянське суспільство краще розвивається ніж в Росії і Грузії
В Україні у 2012 році Індекс сталості розвитку Організацій громадянського суспільства (ОГС) виявився вищим, ніж в Росії, Білорусі, Молдові, Грузії, Вірмені та Азербайджані, але нижчим, ніж у Литві і Польщі.

Про це повідомив виконавчий директор ТЦК "Творчий центр" Володимир Купрій.

За результатами проведеного дослідження у минулому році сталий розвиток ОГС в Україні оцінили у 3,4 бала за шкалою від 1 до 7, де 1 – цей найкращий показник, а 7 – найгірший.

Як пояснив Купрій, сталість розвитку організацій громадянського суспільства оцінюється за сімома критеріями – правове середовище, організаційний розвиток, фінансова життєздатність, громадське представництво, надання послуг, інфраструктура і ставлення з боку громадськості.

"Індекс покращився завдяки невеличким позитивним зрушенням щодо можливості впливати на прийняття державних рішень, збільшенню організаційної спроможності і тому, що трохи покращилося ставлення громадськості до таких організацій", – зазначив Купрій.

Серед негативних факторів експерт назвав те, що організації громадянського суспільства все ще є дуже залежними від міжнародної технічної допомоги і мають кадрові проблеми (лише 24% організацій мають постійний персонал).

Найбільшою проблемою залишається фінансова забезпеченість – опитування 2012 року показало зменшення надходжень у 66% опитаних ОГС.

Індекс сталості розвитку громадянського суспільства розроблений Агентством США з міжнародного розвитку у партнерстві з місцевими організаціями в кожній країні і визначається з 1997 року. Тоді індекс України був на рівні 4 балів, поступово цей показник покращився до 3,4 у 2012 році. Для порівняння – у 2010-2011 роках індекс України був 3,5.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Знання певних принципів легко компенсує незнання деяких фактів ”
К. Гельвецій

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.