Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Газове “кидалово”. НАК “Нафтогаз” звернувся у ГПУ з заявою на дві фірми-трейдери, які не розрахувалися за імпортний газ

Скандал 6549 переглядів

Опубліковано - 3.10.2013 11:39 | Всі новини | Версія для друку

Газове “кидалово”. НАК “Нафтогаз” звернувся у ГПУ з заявою на дві фірми-трейдери, які не розрахувалися за імпортний газ
Газове “кидалово”. НАК “Нафтогаз” звернувся у ГПУ з заявою на дві фірми-трейдери, які не розрахувалися за імпортний газ
НАК лише через рік почав робити хоч якісь активні дії щодо стягнення мільярдних боргів із трейдерів, яким продав російський газ ще у березні 2012 року, але так і не отримав оплату за нього.

НАК "Нафтогаз України" звернулася до Генеральної прокуратури з листом за підписом в.о. голови Вадима Чупруна з проханням вжити заходів прокурорського реагування" щодо компаній "Газукраїна-Коммерс" і "Газукраїна-Трейдинг", які не повернули "Нафтогазу" 4,5 млрд грн боргу за поставлений природний газ.

У прес-службі Генпрокуратури вчора коментувати звернення НАК не стали.

Як писало раніше ZN.UA, договори з обома компаніями було укладено ще у березні минулого року. Кінцева дата розрахунків за обома договорами минула 14 липня 2012 року. У грудні 2012 року-січні 2013 року "Нафтогаз" звернулася з позовом до цих компаній з вимогою повернути основний борг і пеню. Примітно, що назви структур співзвучні з трейдинговою компанією "Газукраїна-2009" у Сергія Курченка, яка змінила назву на ВЕТЕК. Там, звичайно ж, зв’язок з обома фірмами заперечують.

У листі НАК зазначає, що не бачить можливості стягнення боргу у примусовому порядку, оскільки "розгляд господарських справ компанії продовжується вже тривалий час, з призначенням судово-економічних експертиз і неодноразовим відкладенням судового розгляду".

У монополії уточнюють, що за договорами, за якими виникла заборгованість, постачався імпортний природний газ, куплений за зовнішньоекономічними контрактами, за якими встановлено чіткі терміни розрахунків, а також жорсткі санкції за порушення їхніх умов. Якщо контрагенти компанії не покриють борг перед нею, то НАК, можливо, доведеться залучати комерційні кредити для розрахунку з постачальниками, пише "Коммерсантъ-Україна" з посиланням на документ.

Звернення до прокуратури - це не єдина спроба "Нафтогазу" вирішити свої фінансові проблеми.

Як розповіли у прес-службі "Укргазвидобування", за минулий місяць компанія збільшила вартість відвантаження зрідженого газу. За даними джерела в "Укргазвидобуванні", ціна зросла у 50 разів - до 3,5 тис. грн за тонну. За словами співрозмовника, це було зроблено для того, щоб хоч якось компенсувати збитки від реалізації у цьому році скрапленого газу трейдинговим компаніям за цінами, у п’ять разів нижчими за ринкові (2,1 тис. грн за кубометр проти 10 тис. грн). Згідно з повідомленням біржі, покупцями виступили "Київоблпропангаз", "Чернівці-СПБТ", "Донецьк-Побутскрапгаз", "Харківспецгазпостач", "Черкаси-Газпоставка". Про ці структури також практично нічого невідомо.

Офіційно результати аукціону досі не оприлюднено. Всі зазначені трейдери, окрім ТОВ "Черкаси-Газпоставка", створено у вересні 2011 року і раніше торгівлею скрапленим газом вони не займалися. Після аукціону трейдери звернулися з позовами до судів, вимагаючи зобов’язати "Укргазвидобування" укласти відповідні договори купівлі-продажу газу. Судові розгляди тривають досі. Збільшивши вартість відвантаження газу для трейдерів, "Укргазвидобування" зможе додатково отримати $ 30 млн до кінця року, відзначає генеральний директор консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн.

На думку президента київського міжнародного енергетичного клубу Q-club Олександра Тодійчука, якщо Генпрокуратура втрутиться у конфлікт з постачальниками "Нафтогазу", це дозволить монополії повернути борг і закінчити рік з прибутком. ""Нафтогаз" - державна компанія,- відзначає голова правління альянсу "Нова енергія України" Валерій Боровик.- І якщо в Кабміні і прокуратурі не хочуть, щоб цієї зими населення залишилося з холодними батареями, їм варто серйозно поставитися до звернення НАК".
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Скандал»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Нація не помирає від інфаркту, вона помирає тому, що в неї відібрали мову”
Ліна Костенко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.