Аратта - На головну

26 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Amnesty International вимагає від Росії зняти абсурдні обвинувачення з активістів Greenpeace

Імперія «Совок» 5065 переглядів

Опубліковано - 3.10.2013 11:56 | Всі новини | Версія для друку

Amnesty International вимагає від Росії зняти абсурдні обвинувачення з активістів Greenpeace
Amnesty International вимагає від Росії зняти абсурдні обвинувачення з активістів Greenpeace
Правозахисна організація Amnesty International вважає необґрунтованими звинувачення у піратстві, які в середу офіційно пред’явлені в Мурманську учасникам команди судна Arctic Sunrise, яке належить Greenpeace.

"Звинувачення у піратстві, висунуті сьогодні в Росії проти активістів міжнародної природоохоронної організації Greenpeace, абсурдні, завдають шкоди верховенству права і повинні бути негайно зняті", - йдеться в заяві Amnesty International.

Правозахисники зазначають, що звинувачення у піратстві, висунуті проти активістів, які брали участь у мирному протесті, необґрунтовані.

"Вони виглядають як насмішка над російською судовою системою", - сказав глава російського представництва організації Сєргєй Нікітін.

"Російська влада, очевидно, вирішила показово покарати активістів Greenpeace, щоб відбити бажання у інших проводити подібні протести в майбутньому. На жаль, це повністю узгоджується зі ставленням російської влади взагалі до будь-яких протестів", - додав він.

"Будь-які зміни умов звинувачення, що обмежують їх свободу, повинні бути обґрунтовані. Будь-які звинувачення повинні узгоджуватися з міжнародним і російським законодавством і не повинні бути надмірними", - підсумував Нікітін.

19 вересня міжнародна група екологів намагалася провести акцію протесту проти видобування нафти на Арктичному шельфі – на нафтовій платформі в Печорському морі. Пізніше їхній корабель взяли штурмом російські прикордонники, які вирішили конвоювати судно до Мурманська.

24 вересня слідчий комітет Росії (СКР) порушив кримінальну справу за статтею «піратство» у зв’язку зі спробою проникнення екологів Greenpeace на нафтову платформу у Печорському морі. Офіційний представник СКР Владімір Маркін заявив, що ця акція загрожувала суверенітету Росії й екологічній безпеці регіону, а тому всі її учасники будуть притягнуті до кримінальної відповідальності, незалежно від громадянства.

Amnesty International оприлюднила вимогу до влади Росії звільнити активістів Greenpeace, оскільки звинувачення їх у піратстві безпідставні.

Першим серед затриманих на два місяці арештували російського фотокореспондента Дєніса Сінякова, який висвітлював акцію. Це викликало протест російських ЗМІ.

29 вересня Ленінський райсуд Мурманська на два місяці продовжив арешт українця Руслана Якушева, який працював на судні Greenpeace Arctic Sunrise поваром.

30 вересня МЗС вручило ноту російському дипломату через арешт затриманого на судні Greenpeace українця.

1 жовтня у МЗС повідомили, що захист українця подав апеляцію на його арешт.

2 жовтня сімох затриманих активістів, серед яких є і українець, офіційно звинуватили у піратстві.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Імперія «Совок»»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Три речі роблять націю великою і процвітаючою: плодоносний ґрунт, діяльна промисловість і легкість пересування людей і товарів”
Френсіс Бекон

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.