Аратта - На головну

23 квітня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У музеї села Пархомівка за екскурсії грошей ніколи не беруть

Духовний світ Регіон: Харківська область 13677 переглядів

Опубліковано - 18.05.2006 15:46 | Всі новини | Версія для друку

У музеї села Пархомівка за екскурсії грошей ніколи не беруть
У музеї села Пархомівка за екскурсії грошей ніколи не беруть
Сьогодні – Всесвітній день музеїв. Зазвичай, огляд експозицій цього дня роблять безкоштовним. А от у музеї села Пархомівка, що на Харківщині, за екскурсії грошей ніколи не беруть. Хоча з-поміж експонатів – шедеври світового живопису.

Олена Семенченко, завідувачка музею:
- Казимир Малевич відвідував нашу школу. Він закінчив п’ятикласне сільськогосподарське училище – так називалася Пархомівська школа. Що цікаво – це була його єдина офіційна освіта.

Півстоліття тому пархомівський учитель історії Опанас Луньов замислив створити краєзнавчий музей, який згодом став історико-художнім. Докладних спогадів щодо походження експонатів засновник не залишив. Чимало картин мають таблички "невідомий художник". Їх авторство інколи теж приписують комусь із великих, приміром, Ренуару або Гогену. Однак, у музеї гадають, що це перебільшення. Та для мешканців Пархомівки колекція Луньова, у будь-якому разі – предмет гордості.

Селян схвилювали нещодавні повідомлення у пресі, що пархомівська колекція перейшла у приватні руки. Коли про цю історію розповідає завідувачка музею, її звичний тон екскурсовода змінюється на суворіший.

Олена Семенченко, завідувачка музею:
- Ми залишаємся у цьому будинку, ми його орендуєм, так, як орендували раніше, у цукрового заводу. Тобто, ніхто нас не виселяє. Навіщо так от говорити, що держава неспроможна музей утримувати, що колекцію продали. Це – неправда!

18 травня – Всесвітнє свято музеїв. За традицією, цього дня відвідувачів пускають безкоштовно. А у Пархомівському музеї вхід вільний зАвжди - так повелося з перших днів існування сільського Ермітажу.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Духовний світ»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Державне думання для українського хама чуже і незрозуміле”
В‘ячеслав Липинський

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.