Аратта - На головну

20 квітня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Нова газова війна. Хто виграє від протистояння “Газпрому” і “Нафтогазу України”?

Газоват 6631 перегляд

Опубліковано - 8.11.2013 11:22 | Всі новини | Версія для друку

Нова газова війна. Хто виграє від протистояння “Газпрому” і “Нафтогазу України”?
Нова газова війна. Хто виграє від протистояння “Газпрому” і “Нафтогазу України”?
Україна планує зменшити закупівлю газу в Росії і закачування його в підземні сховища, надавши “Газпрому” самому гарантувати транзит палива до Європи в періоди максимального попиту.

У Києві вважають, що це буде відповіддю на "формальний підхід" Газпрому щодо виплат за спожитий газ, пише КоммерсантЪ-Украина.

Як заявив учора віце-прем’єр Юрій Бойко, вже в жовтні Україна розпочала відбір газу з підземних сховищ (ПСГ) для поставок комунальним підприємствам. Він вказав, що НАК Нафтогаз України більше не має наміру в цьому році купувати серйозні обсяги палива у Газпрому, а буде використовувати ресурси, закачані в ПСГ.

"Ми будемо підходити з точки зору тільки забезпечення власної комунальної сфери, а забезпечення підтримки в пікові режими транзиту для Газпрому - це вже буде завдання, яке ми виконуватиме факультативно", - наголосив Бойко.

Нагадаємо, що Нафтогаз винен Газпрому $792 млн за газ, поставлений у серпні, а вчора закінчився термін платежу на $1,36 млрд за газ, поставлений у жовтні. За інформацією видання, вчора Нафтогаз погасив за цими боргами близько $20 млн. Якщо компанія не виплатить борги в листопаді, її можуть згідно з контрактом перевести на передоплату. Тому підхід Газпрому і вважається "формальним".

Видання зазначає, що в опалювальний сезон багато газу, який надходять в газотранспортну систему України з Росії, витрачається на сході і в центрі країни, а для експорту до Європи використовується газ з ПСГ на заході України. Якщо вони будуть порожніми, це спровокує ризики для транзиту через аномальні холоди або аварії на газопроводі.

Учора представник європейського комісара з питань енергетики Марлен Холзнер наголосила, що Єврокомісія схвильована проблемами в газових відносинах України і РФ.

"Нам відомо про нинішню дискусію між Україною і Росією, яка триває вже деякий час - вони обговорюють, чи повинна Україна дотримуватися всіх зобов’язань за угодою", - зазначила Холзнер. "Я можу тільки повторити, що ми говорили в минулому: ми сподіваємося, що наші партнери будуть дотримуватися своїх зобов’язань і що вони постачатимуть газ так, як вони це робили в минулому".

З точки зору заступника глави Фонду національної енергетичної безпеки Олексія Гривача, подібна схема потрібна і самій Україні з урахуванням різкої сезонної нерівномірності витрати. "Якщо не буде газу в ПСГ, доведеться забирати газ із транзитного потоку на сході і не віддавати його на заході - це називається несанкціонований відбір", - вважає він. У Нафтогазі, Газпромі і Міненерго від коментарів виданню відмовилися.

Поки ситуація не виглядає надмірно складною. Як повідомило джерело в Укртрансгазі, в жовтні з ПСГ було використано 2,1 млрд кубометрів, але за жовтень рівень запасів газу в Україні збільшився на 2,5 млрд кубометрів, до 19,3 млрд кубів. Значну частину цього газу було закачано Ostchem Дмитра Фірташа, який до цього домовився з Газпромом про купівлю 5 млрд кубометрів.

За словами інформатора видання, запасів буде досить на зиму, але в 2014 році Нафтогаз не зможе закачувати газ в ПСГ для потреб Газпрому. Проте, російська монополія може сподіватися на викуп газу в Ostchem, який вона продала йому по $260 за тисячу кубометрів. У Ostchem ситуацію не коментують. Джерело Ъ в компанії підтвердило, що така можливість існує, але ціна поки не визначена.

У разі якщо Ostchem зможе домовитися про продаж Газпрому палива за ринковою ціною, компанія отримає по $130-150 на кожній тисячі кубометрів проданого газу. "Якщо такий сценарій викупу дійсно буде реалізований, то це відмінний бізнес, який принесе Ostchem хороші гроші", - зазначає голова правління альянсу Нова енергія України Валерій Боровик.

"У цьому випадку незрозуміло лише одне: чому про це не домовився належний державі Нафтогаз, який таким чином позбудеться багатомільярдної виручки?" - риторично запитує експерт.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Відберіть у народу все, і все він може повернути, але відберіть мову, і він ніколи її більше не створить... Нову батьківщину може створити народ, але мову - ніколи; вмерла мова в устах народу - вмер і народ...”
Костянтин Ушинський

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.