Аратта - На головну

1 травня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Росія сьогодні значно небезпечніша, ніж СРСР

Світ навколо нас 4696 переглядів

Опубліковано - 15.04.2015 20:55 | Всі новини | Версія для друку

Росія сьогодні значно небезпечніша, ніж СРСР
Росія сьогодні значно небезпечніша, ніж СРСР
Росія стає дедалі більш непередбачуваною і веде “гібридну” війну проти Європи, намагаючись дестабілізувати країни на континенті зсередини. Тому сьогоднішній Кремль значно небезпечніший, ніж в часи СРСР.

Про це в інтерв’ю Newsweek сказав колишній Генеральний секретар НАТО Андрес Фог Расмуссен.

Він переконаний, що Росія може застосувати проти інших країн Європи тактики, які вона відпрацювала в Україні. Відносини між Москвою і Заходом досягли найбільш критичного рівня з часів Холодної війни на фоні українського конфлікту і постійних порушень європейського повітряного простору російськими військовими літаками.

"Росія прийняла на озброєння новий підхід, який включає в собі традиційні військові кампанії, більш витончену інформаційну війну за допомогою пропаганди і кампанії з дезінформації з метою вплинути на громадську думку за допомогою фінансових і політичних зв’язків всередині НАТО. Ми добре знаємо про право-радикальні націоналістичні партії, які симпатизують Росії відкрито, і кілька таких "лівих" політичних сил. Такі партії діють в Греції, Угорщині, Болгарії і Франції", - сказав Расмуссен.

При цьому він додав, що Греція і новий прем’єр-міністр Алексіс Ціпрас "грають з вогнем", намагаючись підігрувати російській пропаганді проти Європи. За словами колишнього Генсекретаря НАТО, Москва не може врятувати грецьку економіку, тому що її власна економіка зруйнована. Лише Захід може допомогти Афінам утриматися на плаву.

Расмуссен також нагадав, що Росія використовує не лише прийоми "гібридної війни", а й демонструє зуби звичним способом, погрожуючи Заходу ядерною зброєю.

"Навіть в часи СРСР комуністичні лідери вагалися, чи починати говорити про ядерний конфлікт. А тепер ми бачимо відкриту дискусію. Зважаючи на це, Росія сьогодні значно небезпечніша ніж СРСР. Радянський Союз був більш передбачуваний, ніж нинішнє російське керівництво", - сказав Расмуссен.

На його думку, через російську агресію НАТО лишиться ключовим гарантом безпеки Європи. Тому варто його розвивати і переглянути визначення терміну атаки, а також умов відповіді на них. Він нагадав, що Альянс зробив певні позитивні зміни і тепер розцінює кібератаки як напад на союзників. Але варто зважати також і на інші "гібридні" методи, які застосовує сьогодні Росія.

"Заходу не варто бути наївним. Треба посилити методи боротьби проти гібридних загроз. Треба більше інвестувати в кібернетичну безпеку, розвідку і тісніше обмінюватися інформацією між союзниками, щоб ми могли у разі необхідності краще поінформувати наші спеціальні оперативні сили", - додав колишній Генеральний секретар НАТО.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Чудо не суперечить законам природи - воно суперечить нашим уявленням про неї ”
Блаженний Августин

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.