У Вас встановлене розширення AdBlock або подібне. Будь ласка, додайте наш сайт до білого списку, - тим самим Ви сприятимете його розвитку, - адже сайт не утримується олігархами.
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Нічне небо в червні подарує любителям спостерігати за зірками незвичайне видовище: Венера і Юпітер зблизяться настільки, що будуть виглядати як блискуча подвійна зірка.
Розгледіти Венеру і Юпітер навіть без використання телескопа можна в західній частині нічного неба, повідомляє nat-geo.ru; в ці дні вони розташовані так близько один від одного, що їх можна заховати від погляду декількома пальцями. 20 червня до планет «приєднувався» Місяць, що утворило на небі своєрідний трикутник. Візуально здавалося, що всі небесні тіла дійсно знаходяться поруч, але це не так: Місяць від Землі розділяє відстань близько 400 тисяч кілометрів; для Венери і Юпітера ці показники - 90 млн і 890 млн км відповідно.
А з 30 червня до 2 липня Венера і Юпітер виглядатимуть як одна велика зірка. Наступного разу подібна подія відбудеться в серпні 2016 року. Національне управління з повітроплавання і дослідження космічного простору (NASA) випустило відеоролик, що показує положення планет в червневому нічному небі.
Однак, побачити незвичайне астрономічне явище можна і вдень. Венера - третій за яскравістю об’єкт на небі Землі після Сонця та Місяця, і її нерідко можна спостерігати в світлий час доби. У поєднанні з Юпітером, 30 червня «денна» Венера буде значно яскравішою ніж звичайно.
Якщо ви помітили в тексті орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter