Аратта - На головну

25 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


КС оприлюднив висновок щодо законопроекту про зміни до Конституціїї

Влада 5299 переглядів

Опубліковано - 31.07.2015 15:08 | Всі новини | Версія для друку

КС оприлюднив висновок щодо законопроекту про зміни до Конституціїї
КС оприлюднив висновок щодо законопроекту про зміни до Конституціїї
Конституційний суд вважає проект змін до Конституції щодо децентралізації таким, що відповідає Конституції.

Висновок КС зачитав суддя Конституційного суду Василь Бринцев.

"КС дійшов висновку: визнати проект про внесення змін до Конституції щодо децентралізації влади… таким, що відповідає вимогам статей 157, 158 Конституції України. Висновки КС є остаточним і оскарженню не підлягають", - зазначив Бринцев.

"До висновку додаються окремі думки суддів КС", - додав Бринцев, проте поки не відомо, хто саме висловив ці думки.

Перед цим він зачитав, що оскільки в Україні не введено надзвичайний або воєнний стан, зміни до Конституції можуть бути внесені, тому проект відповідає положенню статті 157 Конституції.

Також, за рішенням КС, зміни до Конституції можуть розглядатися, оскільки нинішнє скликання депутатів на сесії таких змін раніше не розглядали, тож проект відповідає вимогам ст. 158 Конституції.

Крім того суд розглядав відповідність проекту змін правам людини. Згідно з висновком, жоден з запропонованих пунктів змін до Конституції не порушує прав людини.

"Запропоновані законопроектом зміни не передбачають скасування прав і свобод людини і громадянина", - наголосив суддя.

Так, КС визнав такими, що відповідають Конституції положення в частині децентралізації.

Зміни до Конституції щодо префектів в КС також визнані такими, що відповідають Конституції і не порушують прав людини і громадянина.

Щодо змін про адміністративно-територіальні одиниці – громади, регіони, райони - КС також вважає, що ці позиції не порушують прав людини і громадянина.

Суддя зазначив, що термін "громада" як первинна адміністративно-територіальна одиниця – розглядалися КС раніше, тому визнані такими, що відповідають Конституції. Він додав, що ці положення також не порушують прав людини і громадянина.

Також КС вважає таким, що не порушує прав людини пункт, яким президент має право зупинити дію акту голови громади, або ради громади, яким порушується територіальна цілісність України, звертається до КС в має право скасувати цей акт, а ВР звільняє з посади такий місцевий орган з посади і призначає дострокові вибори.

КС також визнав такими, що не передбачає скасування чи обмеження прав і свобод людини пункт щодо проведення чергових місцевих виборів, виборів громад, райрад та інших місцевих рад проводяться в останню неділю жовтня 2017 року, а також припинення повноваження місцевих органів, обраних у жовтні 2015 року.

Щодо пункту прикінцевих положень про те, що особливості здійснення місцевого самоврядування на окремих територіях Донецької та Луганської області , які визначаються окремим законом КС визначив, що таке доповнення не передбачає скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина.

КС також вважає відповідним правам конституції , що президент вперше створює здійснення і призначення префектів не пізніше 1 березня 2018 року.

Згідно з Конституцією, далі проект змін має бути розглянутий на наступній сесії ВР і ухвалений не менше, як 300 голосами.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ми розпалюємо вогонь творящий. Якщо він гріє – хай. Втручатися не можемо, бо будь-яке насилля, навіть во ім’я істини, неминуче породить дисгармонію”
Олесь Бердник

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.