Аратта - На головну

24 квітня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Мощі Орлеанської Діви виявилися єгипетською мумією

Невідоме 7915 переглядів

Опубліковано - 5.04.2007 15:33 | Всі новини | Версія для друку

Мощі Орлеанської Діви виявилися єгипетською мумією
Мощі Орлеанської Діви виявилися єгипетською мумією
Рештки святої Жанни Д'Арк, які зберігаються в музеї біля французького Шинона, виявилися підробкою. Як повідомляє журнал Nature, такого висновку дійшли французькі вчені. Експерти припускають, що рештки можуть бути насправді фрагментом єгипетської мумії.

У ході дослідження вони з'ясували, що рештки не можуть належати людині, яка померла в XV столітті, а їхній вік нараховує більше двох тисяч років. Крім того, дослідивши рештки - людське ребро, фрагмент дерева, клаптик тканини та стегнову кістку кішки - вчені не виявили ознак спалення, а запах ванілі від рештків свідчить про процес природного розкладання.

Котяча кістка, що зберігалася серед лже-мощів, може також свідчити на користь версії про те, що рештки є частиною єгипетської мумії, тому що в стародавньому Єгипті мертвих кішок часто бальзамували.

Жанна Д'Арк була спалена на вогнищі 1431 року. Те, що Римсько-католицька церква врешті-решт визнала її мощами, було виявлено в 1867 році на горищі однієї з аптек у Парижі.

На думку доктора Шарльє з госпіталю Реймона Пуанкаре в Парижі, фальшивка - справа рук аптекаря XІX століття, який видав рештки єгипетської мумії за священну реліквію. Для чого йому це знадобилося, залишається загадкою. Швидше за все, він зробив це не заради грошей, а "з релігійних міркувань", вважає Шарльє.

"Можливо, це знадобилося для того, щоб прискорити процедуру канонізації Жанни Д'Арк", - вважає дослідник, повідомляє Газета.Ру.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Невідоме»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Той, хто проявляє жалість до ворога, безжалісний до самого себе”
Френсіс Бекон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.