Аратта - На головну

2 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Більшість українців бажають жити в унітарній державі

Громадська думка 12820 переглядів

Опубліковано - 21.08.2015 14:15 | Всі новини | Версія для друку

Більшість українців бажають жити в унітарній державі
Більшість українців бажають жити в унітарній державі
41,5% українців вважають, що Україна має бути унітарною, але з розширеними повноваженнями регіонів.

Про це йдеться у результатах загальнонаціонального опитування населення України, проведеного Інститутом соціології НАНУ у співпраці з благодійним фондом “Інтелектуальна перспектива” 26 червня по 18 липня 2015 року, яке було презентовано сьогодні під час прес-конференції на тему “До Дня Незалежності: що українці думають про Україну?”.

“Думки населення щодо найбільш бажаного варіанту територіального устрою розділилися: дещо переважає позиція, що Україна має бути унітарною країною, але з розширеними повноваженнями регіонів — 41,5%, при чому переважає ця думка в усіх регіонах. 37% населення вважає, що Україна має залишатися унітарною державою з чинними нині повноваженнями регіонів. Федеративний устрій України підтримують 8%. А ймовірний вихід зі складу України в разі якщо цього побажають жителі регіоні - 6,5%. Так само хотіли би бачити свій регіон у складі унітарної України, але з розширеними повноваженнями - 49%, у складі унітарної України з чинними повноваженнями - 36%, а у складі автономії в федеративній Україні - 6%.

При цьому виходу свого регіону зі складу України і утворення окремої держави воліли б лише 1% населення, так само як лише 1% населення хотіли вийти зі складу України і приєднатися до іншої держави, йдеться в результатах дослідження.

Також зазначається, що майже в усіх регіонах України більшість вважає для свого регіону найбільш оптимальним залишатися у складі унітарної України з розширеними повноваженнями (53,5% у західному регіоні, 53% - у центральному, 53% - у східному, 44% - на Донбасі), а у південному думки діляться надвоє: 43% воліли б розширення повноважень свого регіону, а 43% хотіли б залишити все як є зараз. Федеративний устрій регіону найбільше підтримується на сході (9%) та на Донбасі (12%), проте слід наголосити, що жоден з респондентів на Донбасі не висловився за вихід з України та приєднання до іншої держави.

Разом з тим, опитування показало, що абсолютна більшість населення України (67%) пишаються тим, що вони є громадянами України.

Більшість населення в першу чергу себе вважає громадянами України (57,5%), ще для 23% головною є ідентифікація з містом чи селом проживання, а для 6% - з регіоном проживання.

Опитування проводилося за квотною вибіркою, що представляє доросле населення (від 18 років) та здійснювалося в усіх областях України, крім АР Крим та окупованих територій Донецької та Луганської областей методом особистого інтерв’ю за місцем проживання респондентів.

Усього було опитано 1802 особи.

Похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Громадська думка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Церква - скоріш лікарня для грішників, ніж музей святих”
Ебігайл Ван Берен

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.