X

¬≥таЇмо на нашому сайт≥!” ¬ас встановлене розширенн€ AdBlock або под≥бне. Ѕудь ласка, додайте наш сайт до б≥лого списку, - тим самим ¬и спри€тимете його розвитку, - адже сайт не утримуЇтьс€ ол≥гархами.
јратта - Ќа головну

22 серпн€ 2019, четвер

«ј–ј““ј. ¬≥кно в ”крањну» - домашн€ стор≥нка  Ћист до редакц≥њ  ≤нформац≥€ про портал

јктуально
ћузей «јратта»
Ќев≥дома јратта
”крањнськ≥ ф≥льми
”крањнськ≥ мультф≥льми
’то ти?
  јратта у Facebook јратта в YouTube ¬ерс≥€ дл€ моб≥льних пристроњв RSS
„и знаЇте ¬и, що:
- п≥д час англо-бурськоњ в≥йни (ѕ≥вденна јфрика) в 1899-1902 роках, командир одного з загон≥в бур≥в украњнець ёр≥й Ѕуд€к, вр€тував в≥д розстр≥лу одного молодого англ≥йського журнал≥ста. «годом останн≥й допом≥г ё.Ѕуд€ку вступити до ќксфордського ун≥верситету. ¬ 1917 роц≥ ё.Ѕуд€к працюЇ в ур€д≥ ”крањнськоњ Ќародноњ –еспубл≥ки. ¬ 1943 роц≥ ёр≥й Ѕуд€к помираЇ в рад€нському концтабор≥. јнгл≥йського журнал≥ста звали .... ”њнстон „ерч≥лль....

Ќаш партнер - ƒата-центр Ђќб`Їднан≥ ћереж≥ ”крањниї

 урс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

√алере€ дизайну Ђјраттаї Ч арх≥тектура, бренд≥нг, пол≥граф≥€, веб

 луб украњнськоњ культури Ђјраттаї (м.Ќововолинськ)


–Ш—Б—В–Њ—З–љ–Є–Ї http://autodilerk.ru/
ѕогода в ”крањн≥:
 

Ќаш банер

Ќаш банер


ѕсихолог≥чний вплив реклами

ќхорона здоров`€ 49420 перегл€д≥в —истема Orphus: вид≥л≥ть орфограф≥чну помилку мишею ≥ натисн≥ть Ctrl+Enter

ќпубл≥ковано - 30.05.2006 15:46 | ¬с≥ новини | ¬ерс≥€ дл€ друку |  оментар≥ (0)

–еклама - р≥ч смертельна :)
–еклама - р≥ч смертельна :)
Ќеможливо у€вити соб≥ сучасний св≥т без реклами, нею нин≥ прос€кнут≥ вс≥ сфери житт€. ƒехто нав≥ть говорить про по€ву нового виду залежност≥ Ц рекламозалежност≥.

¬она Ц скр≥зь. ” вагонах метро, на шпальтах газет, у рад≥о- й телееф≥р≥, в ≤нтернет≥. …детьс€, звичайно ж, про рекламу. јле бездумно сприймаючи рекламн≥ слогани ≥ ролики, ми р≥дко замислюЇмос€ про њњ справжню суть.

–еклама, €к в≥домо, руш≥й торг≥вл≥. ¬она допомагаЇ д≥знатис€ про нов≥ товари ≥ послуги, зор≥Їнтуватис€ в безмежному мор≥ виробництва ≥ споживанн€. “а реклама не лише ≥нформуЇ. ‘ах≥вц≥ стверджують, що вона Ц могутн≥й зас≥б впливу ≥ ман≥пул€ц≥њ людиною. ¬она здатна формувати ≥ зм≥нювати св≥тогл€д ≥ повед≥нку людей. —аме тому науковц≥ нин≥ так ретельно вивчають це €вище. ўоправда, з р≥зною метою: одн≥ Ц щоб захистити людину в≥д њњ негативного впливу, ≥нш≥, навпаки, щоб навчитис€ €комога краще на нењ впливати ≥ керувати нею.

—екрет д≥њ реклами криЇтьс€ у використанн€ найтонших особливостей людськоњ психолог≥њ. јдже найчаст≥ше вона д≥Ї не на лог≥чному р≥вн≥, не на розум, а на емоц≥њ та п≥дсв≥дом≥сть. ¬арто також зазначити, що мешканц€м постсовЇтського простору притаманна надм≥рна дов≥ра до друкованого слова ≥ до всього, що вони почують по рад≥о чи побачать по телев≥зору. “ож засоби масовоњ ≥нформац≥њ в≥д≥грають пров≥дну роль у вплив≥ реклами на людину.

√оловн≥ негативн≥ моменти цього впливу пол€гають у тому, що реклама спричин€Ї стереотип≥зац≥ю мисленн€, а в≥дтак Ц повед≥нки, навТ€зуЇ готов≥ модел≥ й стандарти житт€. –еклама нав≥юЇ людин≥ думку, що €кщо вона купить ту чи ≥ншу р≥ч, то вона стане щаслив≥шою, приваблив≥шою, усп≥шн≥шою, що це спри€тиме п≥двищенню њњ статусу. Ћюди оц≥нюють себе та ≥нших в залежност≥ в≥д того, чим вони волод≥ють, а не в≥д њхн≥х особистих €костей. “ак формуЇтьс€ система ц≥нностей, ор≥Їнтована виключно на споживанн€. јле неможливо купити все, особливо з огл€ду на матер≥альний стан переважноњ б≥льшост≥. ” звичайному житт≥ перес≥чн≥ люди не можуть ≥ вигл€дати такими привабливими ≥ усп≥шними, €к героњ рекламних ролик≥в. ¬се це призводить до виникненн€ у багатьох людей, особливо молодих, комплексу меншовартост≥. “им б≥льше, що прац€, повТ€зана з дос€гненн€м добробуту, лишаЇтьс€ Дпоза кадромФ. ѕод≥бн≥ у€вленн€ нер≥дко спричин€ють асоц≥альну повед≥нку молод≥. ¬т≥м, нав≥ть у законослухн€них громад€н зр≥лого в≥ку рекламний тиск, неможлив≥сть задовольнти ус≥, часом створен≥ штучно самою ж рекламою потреби ≥ запити, викликаЇ стрес.

ƒо реклами можна ставитис€ по-р≥зному. јле загальновизнано, що вона давно вже перестала бути просто джерелом ≥нформац≥њ про товари ≥ послуги. ѕсихологи вважають њњ одним з найпотужн≥ших засоб≥в впливу на масову св≥дом≥сть. јдже техн≥ка переконанн€ в реклам≥ створюЇ лише ≥люз≥ю в≥льного вибору, навТ€зуючи ц≥лком певн≥ стереотипи, стандарти ≥ ц≥нност≥. —еред негативних момент≥в цього впливу також створенн€ штучних потреб ≥ поширенн€ далеко не бездоганних естетичних смак≥в.

≤ хоч б≥льш≥сть ≥з нас, здаЇтьс€, чудово розум≥Ї що те, в чому нас старанно переконуЇ реклама, зовс≥м не Ї ≥стиною в останн≥й ≥нстанц≥њ, ми всеодно заворожено стежимо за мигот≥нн€м рекламного ролика, повторюЇмо не надто грамотн≥ рекламн≥ слогани, а в супермаркет≥ не замислюючись обираЇмо товари розкручених рекламою марок.

ќсобливо Дрекламоман≥€Ф зач≥паЇ молодь, д≥тей, п≥дл≥тк≥в. јдже зр≥ла людина може протиставити рекламному впливов≥ власн≥ сформован≥ погл€ди, смаки, моральн≥ критер≥њ. ƒопомагаЇ протисто€ти рекламному нав≥юванню високий р≥вень загальноњ культури. ѕроте, нав≥ть дорослим ≥ осв≥ченим це протисто€нн€ вдаЇтьс€ далеко не завжди. “ому так важливо навчитис€ критичному ставленню до реклами, зробити Дщепленн€Ф проти нењ. Ќедобросов≥сн≥й ≥ нав≥ть ман≥пул€тивн≥й реклам≥ ц≥лком можна протисто€ти.

«ахист в≥д впливу реклами

ќтже, щоб захистити себе в≥д ман≥пул€тивного впливу реклами можна запропонувати к≥лька простих, але ц≥лком д≥Ївих прийом≥в.

ѕерш за все, будьте упередженими, - рад€ть фах≥вц≥. «авжди памТ€тайте, що мета будь-€коњ реклами Ц змусити вас щось купити. ≤ в≥дпов≥дно до цього сприймайте й ус≥ пропозиц≥њ, особливо Ц п≥дкреслено некомерц≥йн≥. јдже в так≥й упаковц≥ вони найб≥льш небезпечн≥.

Ќе в≥рте рекламним об≥ц€нкам на слово. Ѕудьте приск≥пливими.  ожного разу, коли чуЇте еп≥тети на кшталт найдешевший, найкращий, найвиг≥дн≥ший, запитуйте: чому? „ому, наприклад, товар €коњсь ф≥рми найдешевший ≥ водночас найкращий, чи можливе таке поЇднанн€? Ќайчаст≥ше будь-€ке розумне обгрунтуванн€ в≥дсутнЇ.

Ќа думку психолог≥в, найб≥льший вплив на людину маЇ телереклама. “ому, дивл€чись рекламний ролик, н≥коли не забувайте, що перед вами зовс≥м не Двипадков≥ перехож≥Ф чи експерти, а профес≥йн≥ актори або спец≥ально п≥д≥бран≥ люди. ј все, що в≥дбуваЇтьс€ на екран≥, спр€моване виключно на те, аби переконати гл€дача в неземн≥й досконалост≥ рекламованого обТЇкта.

≤ головне Ц думайте! Ѕож б≥льш≥сть рекламних ролик≥в, слоган≥в чи текст≥в не витримують перев≥рки елементарною лог≥кою. ¬се п≥ддавайте сумн≥ву, - радили давн≥ ф≥лософи. „и не рекламу вони мали на уваз≥?

—тереотип≥зац≥€ Ч сприйманн€ ≥ оц≥нка людей (≥ себе) на баз≥ певних сталих у€влень, норм, установок.

якщо ви пом≥тили в текст≥ орфограф≥чну помилку, вид≥л≥ть њњ мишкою та натисн≥ть Ctrl+Enter

Share/Bookmark
 
Ѕ≥льше новин за темою Ђќхорона здоров`€ї:
  
Ѕ≥льше тем:

ќстанн≥ новини:

ѕопул€рн≥ статт≥:
 
 

ћарно по€снювати дурн€м ≥ начальникам: перш≥ слухають ≥ н≥чого не розум≥ють, друг≥ все розум≥ють ≥ тому не слухаютьФ
ћихайло ћамчич

 
–еклама на портал≥
 
ќпитуванн€:

”крањна сьогодн≥ -
ќкупована крањна
Ќезалежна ≥ самост≥йна
УЅананова республ≥каФ
„ас покаже 

 

 
Internet Map —чЄтчик тиц и PR

© ј–ј““ј. ”крањнський нац≥ональний портал. 2006-2019.
ѕри передруц≥ ≥нформац≥њ, посиланн€ на www.aratta-ukraine.com обов`€зкове.