Аратта - На головну

25 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Комісар Ради Європи закликав покарати винних у вбивствах і викраденнях на Донбасі

Війна з Росією (АТО) 7637 переглядів

Опубліковано - 11.07.2016 18:39 | Всі новини | Версія для друку

Комісар з прав людини Ради Європи Нільс Мужнієкс.
Комісар з прав людини Ради Європи Нільс Мужнієкс.
Права людина на Донбасі поважатимуть лише тоді, коли буде знайдене мирне розв’язання конфлікту в рамках мінських угод, вважає комісар з прав людини Ради Європи Нільс Мужнієкс.

Більше дев’яти тисяч людей, більшість із яких - мирні жителі, загинули під час збройного конфлікту на Донбасі, ще понад 21 тисяча була поранена. Про це повідомляється у звіті, оприлюдненому в понеділок, 11 липня, за результатами візиту комісара із прав людини Ради Європи (РЄ) Нільса Мужнієкса до Києва, Дніпропетровська та Донецька наприкінці березня.

"Конфлікт на Сході України залишається причиною значних людських страждань і загибелі людей, тому час покласти цьому край і забезпечити ефективне переслідування і санкціонування осіб, відповідальних за порушення прав людини", - заявив Мужнієкс під час представлення звіту у Страсбурзі, повідомляє прес-служба РЄ. Комісар вважає, що всі сторони конфлікту повинні докласти зусиль для деескалації ситуації, мають утримуватися від насильства і вирішити усі розбіжності через переговори, як це було визначено в мінських угодах.

Жертвам злочинів потрібна реабілітація

Під час візиту особливе занепокоєння Мужнієкса викликали факти вбивств, тортур та викрадення людей на Донбасі. Він переконаний, що нагальні питання захисту прав людини повинні бути терміново вирішенні як у непідконтрольних Києву районах Донбасу, так і на територіях, які контролює український уряд.

Комісар "висловив жаль", що самопроголошена влада Донбасу "знову ввела в дію смертну кару", і радить переглянути це рішення. У звіті говориться про те, що під час свого візиту комісар "отримав достовірну інформацію про випадки тортур та нелюдського поводження, які трапилися у 2014-му та 2015 роках з обох сторін лінії розмежування". Він наголошує, що кожна людина, яка називає себе жертвою злочину, пов’язаного з конфліктом на Донбасі, "повинна мати доступ до правосуддя, їй має бути забезпечений правовий захист і належне відшкодування". Програми такої підтримки мають бути доступними всім жертвам нелюдського поводження та їхнім родинам, "щоб таким чином повною мірою забезпечити їхню реабілітацію", зазначається у звіті.

Комісар вимагає надати безперешкодний доступ правозахисників та родичів до осіб, які перебувають у полоні, незалежно від того, є місця їхнього утримання офіційними місцями позбавлення волі чи "неформальними". Мужнієкс, якого в Донецьку приймав самопроголошений "представник омбудсмена ДНР" Дмітрій Попов, висловив жаль, що йому відмовили відвідати місця позбавлення волі на непідконтрольних українському урядові територіях.

Шлях до примирення

У звіті комісара РЄ наголошується, що примирення у суспільстві можливе лише за умови, коли всі винні у серйозних порушеннях прав людини будуть притягнуті до відповідальності. Тому, переконаний Мужнієкс, необхідно першочергово проводити ефективне розслідування подібних фактів. Він визнає, що існує чимало труднощів, пов’язаних із судовим переслідуванням осіб, яких звинувачують у тяжких порушеннях прав людини, "особливо коли йдеться про найманців чи іноземних бойовиків". Саме тому для української влади важливо співпрацювати з відповідними міжнародними структурами, "які можуть надати у цьому питанні свою допомогу та досвід", зазначив комісар.

Нільс Мужнієкс також вважає, що в українському суспільстві необхідно розповсюджувати меседж про примирення та толерантність. У звіті він закликав усіх журналістів висвітлювати конфлікт на Донбасі "згідно з найвищими стандартами журналістської етики та професіоналізму".

Сотні зниклих безвісти

У звіті також зазначається, що у Києві комісара поінформували про 600 осіб, зниклих безвісти у результаті конфлікту на Донбасі, а в Донецьку - про 400 осіб. "Незрозуміло, наскільки дані, зібрані українськими національними агентствами, були звірені з даними, наданими з непідконтрольних уряду територій", - говориться у звіті. Також у документі вказується, що методологія, яку використовували в Києві та Донецьку для збору цих даних, відрізняється.

Мужнієкс вважає, що для виявлення місцезнаходження "сотень зниклих безвісти" Україні варто залучитися міжнародною допомогою. "А національне законодавство, яке регулює покарання за насильницьке зникнення, має бути переглянуте таким чином, щоб воно повністю відповідало міжнародним стандартам", - говориться у звіті.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Війна з Росією (АТО)»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ти говориш про Господа або Його чесноти, роби це серйозно і з належною повагою”
Джордж Вашінгтон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.