Аратта - На головну

8 травня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 роках, командир одного з загонів бурів українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Ю.Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 році Ю.Будяк працює в уряді Української Народної Республіки. В 1943 році Юрій Будяк помирає в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали .... Уїнстон Черчілль....
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Європарламент схвалив мільярд для України: коли Київ отримає ці гроші?

Економіка 6145 переглядів

Опубліковано - 13.06.2018 16:43 | Всі новини | Версія для друку

Європарламент схвалив мільярд для України: коли Київ отримає ці гроші?
Європарламент схвалив мільярд для України: коли Київ отримає ці гроші?
Європейський парламент підтримав пропозицію Єврокомісії про четверту програму макрофінансової допомоги Україні на 1 мільярд євро.

Проте це рішення Європарламенту ще потребує затвердження Радою ЄС, яке заплановане на 26 червня.

Також пропозицію можуть повернути до парламенту, якщо до документа внесуть суттєві поправки.

Допомога для України в один мільярд євро розрахована на кілька років та може надаватись двома траншами.

Навіть у разі остаточного затвердження органами ЄС пропозиції Єврокомісії, надання коштів буде предметом подальших перемовин з Україною та залежатиме від виконання низки вимог у сфері боротьби з корупцією та продовження Києвом співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Тому в ЄС після аналізу виконання ще ухвалюватимуть окреме рішення.

Як написав у Twitter кореспондент "Радіо Свобода" в Брюсселі Рікард Йозвяк, за позитивного сценарію Україна може отримати перший транш не раніше вересня 2018 року.

Макрофінансова допомога від ЄС - це насправді кредит, який Україна фактично отримає у безвідсоткове користування на строк до 15 років.

Нова програма і старі вимоги

Наприкінці 2017 року стало відомо, що через невиконання Україною низки вимог третьої програми макрофінансової допомоги Київ не отримав останні 600 мільйонів євро.

Тоді однією з головних перепон стала відмова України зняти заборону на експорт лісу-круляку. У рекомендаціях комітету закордонних справ Європарламенту йдеться, що кожен транш допомоги буде схвалюватись після виконання умов, до яких можуть долучити невиконані під час третьої програми співпраці.

У листопаді 2017 року на саміті Україна у Брюсселі оголосили, що взамін недовиконаної третьої програми, під час якої Київ отримав 1,2 мільярда євро в 2015-2017 роках, українцям запропонують четверту з новими вимогами.

Навесні Єврокомісія зробила законодавчу пропозицію й оголосила, що сума програми - 1 мільярд євро, а не 1,8, як раніше передбачалось.

Тоді було чітко обумовлено, що надання нових траншів ЄС для проведення структурних реформ залежатиме від поваги Києвом верховенства права та боротьби з корупцією, а також від продовження співпраці з МВФ.

Наразі однією з умов МВФ є створення антикорупційного суду. Верховна Рада тільки нещодавно схвалили потрібний закон.

У фонді та в ЄС поки що не робили заяв, чи цей закон дійсно відповідає вимогам, які висували західні донори для української влади. Там оголосили, що оцінять документ після ретельного ознайомлення з його положеннями.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.