Аратта - На головну

16 квітня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 роках, командир одного з загонів бурів українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Ю.Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 році Ю.Будяк працює в уряді Української Народної Республіки. В 1943 році Юрій Будяк помирає в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали .... Уїнстон Черчілль....
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Чверть українців кажуть про погіршення ситуації з правами і вважають ефективним захищати їх через ЗМІ

Громадська думка 1893 перегляди

Опубліковано - 10.12.2020 15:40 | Всі новини | Версія для друку

Чверть українців кажуть про погіршення ситуації з правами і вважають ефективним захищати їх через ЗМІ
Чверть українців кажуть про погіршення ситуації з правами і вважають ефективним захищати їх через ЗМІ
Кожен четвертий українець (25,8% опитаних) вважає, що за останній рік ситуація із забезпеченням в Україні прав людини та основоположних свобод погіршилася.

Про це свідчать дані соціологічного дослідження фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Згідно з результатами дослідження, 83,9% респондентів заявили, що найбільш важливою цінністю для прав людини є свобода, 72,5% – справедливість, 63,5% – безпека, 60,4% – гідність, 56,8% – відповідальність, 56,5% – рівність, 53,2% – вільний розвиток особистості, 48,1% – законослухняність, 48% – порядок і 46,5% – матеріальне забезпечення.

Серед найбільш важливих прав людини (80,2%) респондентів обрали право на життя.

Водночас 23,3% опитаних вважають звернення до засобів масової інформації найбільш ефективним способом захисту прав людини в Україні.

Крім того 20,9% висловилися за те, що захищати свої права треба через звернення до суду, 19,6% – звернення до Європейського суду з прав людини, 16% – звернення до родичів і пошук потрібних знайомств, 15,4% – звернення до поліції, 14,3% – звернення до прокуратури, 13,1% – звернення до міжнародних організацій, 12,8% – звернення до адвокатів, 3,7% – вирішувати все власними силами, зокрема із застосуванням зброї, якщо необхідно, а 21,5% вважають, що взагалі немає способів захистити свої права.

На запитання, чи були ситуації, коли права респондентів чи їхніх близьких порушували, 8,8% відповіли, що їх порушують постійно, 20% – порушення іноді відбуваються, 19% – порушення відбуваються епізодично (1-2 рази), 35,9% – порушень не відбувалося.

Водночас лише 19,3% опитаних заявили, що намагалися в разі порушення прав захищати їх, і в більшості випадків це їм вдавалося.

Дослідження тривало з 6 до 19 жовтня в усіх областях України, крім непідконтрольних уряду територій. Загалом соціологи через особисті інтерв’ю опитали 2002 респондентів. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,2%. Опитування проводив Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва у співпраці з Центром про права людини ZMINA за підтримки Програми розвитку ООН в Україні.

10 грудня у світі відзначають День прав людини.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Громадська думка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Такого безладу ніде немає. Треба, щоб сюди прийшли піночети й навели порядок. Бо в Україні жити соромно. Країна, де не діють закони. Це не демократія, а суцільна вакханалія. У нас безнадійно втрачений етично-моральний стрижень”
Іван Марчук

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.