Аратта - На головну

23 квітня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт поблизу Москви) помістя - 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року, де і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна – Наталя Гончарова...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Розкрито таємницю минулого Місяця

У світі науки 7266 переглядів

Опубліковано - 28.08.2007 14:44 | Всі новини | Версія для друку

Розкрито таємницю минулого Місяця
Розкрито таємницю минулого Місяця
Група астрономів, проаналізувавши дані з зондів Smart-1 і Clementine, які оберталися навколо Місяця, змогли багато чого дізнатися про геологічне і вулканічне минуле Місяця, повідомляє Європейське космічне агентство (ESA).

Спеціалісти повідомили, що, наприклад, басейн, відомий під назвою “Море вологості”, швидше за все, утворився безпосередньо внаслідок зіткнення небесного тіла і поверхні Місяця. “Море вологості” має круглу форму і тонку кору, а також в ньому виявлено маськони - ділянки місячної кори, які являють собою гравітаційну аномалію.

На краях басейну знайдено концентричні западини і складки, які викликані термомеханічною деформацією базальту. Також астрономи вперше виявили розриви кори, в якій розкол вертикальний і одна сторона вища за іншу. Подібні розриви зустрічаються на Землі (наприклад, Сан-Андреас на заході США), але вони пояснюються взаємодією декількох тектонічних плит, чого немає на Місяці. Інший відомий басейн на Місяці, “Океан бурь”, згідно з даними зондів, утворився близько чотирьох мільярдів років тому внаслідок тектонічної активності, яка була викликана виникненням кратера Імбріум.

У “Океані бурь” немає маськонів і розривів, проте, тут астрономи виявили наймолодший базальт на Місяці , якому всього два мільярди років.

Нагадаємо, що зонд Clementine був запущений NASA в січні 1994 року і закінчив свою місію в червні того ж року. Зонд Smart-1 обертався навколо Місяця з 2003 по 2006 роки. У вересні 2006 року зонд завершив свою місію, врізавшись в поверхню Місяця і залишивши на ній кратер діаметром близько десяти метрів.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Справедливість без сили і сила без справедливості - обидві потворні”
Жозеф Жубер

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.