Аратта - На головну

26 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Штучне світло збільшує ризик розвитку раку грудей

Охорона здоров`я 11036 переглядів

Опубліковано - 21.06.2006 15:30 | Всі новини | Версія для друку

Фрагмент картини Поля Сіньяка “Жінка при світлі лампи”
Фрагмент картини Поля Сіньяка “Жінка при світлі лампи”
Вчені Національного американського інституту раку та Національного інституту охорони здоров'я в аспекті навколишнього середовища США з'ясували, що жінки, які сплять при штучному світлі або не сплять вночі, піддають себе підвищеному ризику розвитку раку грудей.

Найбільше такій небезпеці піддаються жінки, що працюють у нічну зміну - медсестри та стюардеси. Це дослідження пояснює високий рівень захворювання на рак грудей в розвинених країнах, де він в 5 разів перевищує аналогічний показник держав, що розвиваються.

Дослідження вчених показало, що ріст пухлин грудей людини був викликаний тим, що вплив штучного світла вночі знижував вироблення в організмі людини ключового гормону мелатоніну. Мелатонін виділяється пінеальною залозою вночі та допомагає регулювати цикли сну людини. Світло ж, за даними дослідників, не дає тілу його виробляти, змушуючи тіло вважати, що зараз день.

Вченим вдалося підтвердити свою теорію за допомогою пересадження людських пухлин пацюкам. Потім вони прокачували зразки крові жінок через розвинені пухлини. Забір зразків крові вчені проводили 3 рази на день: вдень, рано вранці та після знаходження вночі під впливом штучного світла. В результаті вони виявили, що кров, взята в темряві, сповільнювала розвиток раку на 80%. В той же час, кров, взята після впливу світла, навіть сприяла розвитку пухлин.

За словами керівника дослідження доктора Девіда Бласка, воно надало "перші докази того, що світло дійсно є чинником ризику для раку".
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Охорона здоров`я»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У сучасних умовах будь-яка нація, що не бажає «самознищення» чи рабського становища у світовому співтоваристві, повинна на перше місце висувати завдання інтелектуальної безпеки”
Юрій Канигін

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.