Аратта - На головну

28 квітня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Росії нова фікс-ідея, як прихватизувати українську ГТС

Газоват 7647 переглядів

Опубліковано - 29.10.2007 12:45 | Всі новини | Версія для друку

У Росії нова фікс-ідея, як прихватизувати українську ГТС
У Росії нова фікс-ідея, як прихватизувати українську ГТС
Уряд Білорусі направив Росії офіційну пропозицію побудувати газопровід Ямал–Європа-2 в обхід України. Пропозиція не нова, а головне - чисто понтова.

У Росії не поспішають приймати пропозицію Білорусії: у разі введення ЄС нових правил в енергополітиці "Газпром" ризикує втратити контроль над діючим газопроводом Ямал–Європа на території Польщі.

Втім, в "Газпромі" пропозицію білоруського уряду можуть використовувати для того, щоб примусити Україну передати свою газотранспортну систему в управління консорціуму.

У п'ятницю міністр енергетики Білорусі Олександр Озєрєц повідомив, що підготовлене звернення до гдави уряду Росії, в якому російській стороні пропонується розглянути проект будівництва другої гілки газопроводу Ямал–Європа. Він підкреслив, що потужність цього газопроводу може бути рівна пропускній спроможності першої гілки газопроводу Nord Stream (27,5 млрд кубометрів) і "у будь-якому випадку він буде дешевшим".

У "Газпромі" заявили, що ніяких пропозицій про будівництво Ямал–Європа-2 не одержували. "Для ухвалення позитивного рішення буде потрібно збільшення споживання газу в Польщі, - говорить прес-секретар глави "Газпрому" Сергій Купріянов.– У будь-якому випадку Росія не зможе ухвалити рішення по Ямал–Європі-2 раніше, ніж в 2009 році". У пропозиціях ЄС щодо енергополітики від 19 вересня сказано, що компанії не можуть одночасно контролювати розподільні трубопроводи і продавати газ кінцевим споживачам.

Втім, в "Газпромі" вже знайшли, як використовувати пропозицію Білорусії. "Білоруська пропозиція приведе до зниження транзиту газу через територію України на 10-15 млрд кубометрів. Єдина причина, по якій цей проект може бути неактуальний, – це передача української газотранспортної системи (ГТС) в управління створеному ще в 2001 році консорціуму", - розповіло високопоставлене джерело в компанії. Співбесідник видання підкреслив, що дана позиція буде донесена до українського уряду в ході наступного раунду переговорів про ціну на газ.

Позиція "Газпрому" знаходить підтримку і в країнах Євросоюзу. У четвер в Брюсселі відбулося чергове засідання координаційної групи Європейського Союзу з питань газу. На нього були запрошені представники України і Росії для обговорення питання "подальшої співпраці між ЄС, Україною і Росією щодо постачань і транспортування природного газу в ЄС". В ході засідання єврокомісар з енергетики Андріс Пієбалгс запропонував Україні знов повернутися до питання спільного інвестування в українську ГТС.

Від “Аратти”: нова пропагандистська булька від росіян, яким не дає спокою українська труба, як усі решта - примітивна і розрахована виключно на аудиторію, яка не володіє інформацією із проблеми.

Фікс-ідея, в першу чергу, полягає у тому, що грунти Білорусі не дозволяють безпечну експлуатацію трубопроводних мереж великого діаметру, які прокладені в Україні. Теоретично - це можна зробити, але: потрібно відвести грунтові води, які дуже близько виходять до поверхні та зробити штучний і достатньо міцний фундамент. Це потребує неабияких затрат як на будівництво, так і експлуатацію.

По-друге, зазначена система потребуватиме або великих енергетичних затрат для прокачування пікових навантажень взимку, або будувати штучні підземні сховища великої емкості. Це теж - великі фінансові витрати, які підвищать ціну транспортування газу.

Є й політичні ньюанси. Рано чи пізно, влада Лукашенка скінчиться і невідомо хто опиниться на чолі Білорусі. Та й “бацько”, як показала практика взаємин, може стати “у позу” та розпочати шантаж московських “друзів”. А це - постійна загроза авторитетові “Газпрому”, як партнера. Тим більше, що врешті, черговий скандал із транзитом, може стати для росіян останнім.

Ми перерахували лише маленьку частку “ньюансів”, які підтверджують, що нова кампанія тиску на Україну - лише пропагандистська шумова завіса, за якою, окрім блефування та бажання прихватизувати унікальну ГТС, геть нічого немає.

А що ж до позиції ЄС - то, вона абсолютно нормальна. Залучення інвестицій у розвиток ГТС - нормальна світова практика, але вона аж ніяк не означає саме того, чого так прагнуть росіянни.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Сила уряду тримається на невігластві народу, і він знає це і тому завжди буде боротися проти просвітництва. Час нам зрозуміти це”
Лев Толстой

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.