Аратта - На головну

25 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Астрономи знайшли найбільше скупчення темної матерії

Невідоме 8011 переглядів

Опубліковано - 24.02.2008 18:51 | Всі новини | Версія для друку

Астрономи знайшли найбільше скупчення темної матерії
Астрономи знайшли найбільше скупчення темної матерії
У Всесвіті знайдено найбільше, із відомих ученим, скупчення чорної матерії.

Канадські астрономи з допомогою 3,6-метрового телескопа CFHT (Canada-France-Hawaіі Telescope) зуміли побачити величезне скупчення темної матерії у Всесвіті.

"Скупчення мають 270 млн світлових років у діаметрі, тож ця знахідка є великим кроком уперед в усвідомленні реальних обсягів темної матерії у Всесвіті", - каже Людовік ван Ваєрбек, асистент професора в інституті фізики й астрономії при університеті Британської Колумбії.

Як відомо, темна матерія або прихована маса - це загальна назва астрономічних об'єктів, які неприступні прямому спостереженню сучасними засобами астрономії, бо не мають електромаґнетного випромінювання, достатнього для спостережень інтенсивності.

Нинішню гігантську хмару темної матерії фахівцям вдалося виявити завдяки нещодавно розробленій техніці слабкого ґравітаційного ефекту лінзи. Учені пояснюють, що ця техніка нагадує вивчення об'єктів за аналогією з рентґенівським апаратом, коли через ближчі структури можна побачити дальші.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Невідоме»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Марно пояснювати дурням і начальникам: перші слухають і нічого не розуміють, другі все розуміють і тому не слухають”
Михайло Мамчич

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.