Аратта - На головну

23 квітня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Україна починає серійне виробництво власних БТР

Захист держави Регіон: Харківська область 9185 переглядів

Опубліковано - 28.11.2008 02:36 | Всі новини | Версія для друку

БТР-4
БТР-4
Перші 10 бронетранспортерів надійдуть до української армії в 2009 році. Серійне виробництво першого національного бронетранспортера БТР-4 починає Харківський завод транспортного машинобудування імені Малишева.

Як стверджує представник військового відомства України, "це сучасний БТР, що не поступається зарубіжним аналогам. База, двигун, озброєння і прилади в нім - вітчизняні".

Бронетранспортер, зокрема, укомплектований екологічно чистим вітчизняним двотактним двигуном 3ТД потужністю 500 або 600 кінських сил і, на відміну від старих моделей, не "коптить". Можливий варіант з використанням імпортного чотиртактного дизельного двигуна DEUTZ (ЄВРО ІІІ) потужністю 489 або 598 к.с.

Максимальна швидкість руху машини по шосе - 110 кілометрів на годину. На плаву - до 10 км/год. Запас ходу - не менше 690 км. У ній автоматична коробка передач, оббита ковроліном підлога і підігрів, а замість залізних сидінь - м'які.

БТР здатний перевозити 11 чоловік, включаючи 3 члени екіпажа і 8 десантників.

У якості озброєння можуть використовуватися бойові модулі системи "Грім", "Штурм" (оснащені 30-мм автоматичною гарматою) або модулем БАУ 23х2 (дві 23-мм гармати).

БТР-4 був розроблений на початку 2000 років українським конструкторським бюро із машинобудування імені Морозова, яке також знаходиться в Харкові. Основне призначення бойової машини - транспортування особового складу мотострілкових підрозділів, частин морської піхоти та їх вогняна підтримка. За твердженням розробників, вантажопідйомність шасі дозволяє створювати не тільки варіанти виконань, але і встановлювати додатковий броньовий захист проти автоматичних 30-мм гармат.

БТР-4, залежно від модифікації, може використовуватися у вигляді командирської (БТР-4К), командно-штабної (БТР-4КШ), бойової розвідувальної (БРМ-4К), ремонтно-евакуаційної (БРЕМ), машини вогневої підтримки (МВП-4К) із 120-мм гарматою і санітарно-евакуаційної машини (БСЕМ-4К).

Представник українського військового відомства пояснив, що вже наступного року, якщо не буде проблем з фінансуванням, бригада 6-го армійського корпусу сухопутних військ в Башкирівці Харківської області отримає перші 10 таких бронетранспортерів.
БТР-4
БТР-4


До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Захист держави»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Навчаючи інших, ми вчимося самі”
Сенека

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.