Аратта - На головну

18 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Гоголь, зупиняючись у німецьких готелях, підписувався як “Гоголь-українець”. Гоголя не любили в Росії, бо героїчною і красивою показував він Україну, а нерозумною і дикою Московщину. “Киньмо Московщину… Для кого ми працюємо?… Поїдемо до Києва, адже він наш, не їхній”, – писав він у листі до другого українця – Михайла Максимовича, видатного нашого вченого-природознавця, історика, філософа, фольклориста.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені самостійно почали реставрацію стародавньої споруди в Херсонесі

За межею віків Регіон: Автономна республіка Крим 12470 переглядів

Опубліковано - 23.12.2008 21:08 | Всі новини | Версія для друку

У липні 2008 року вежа завалилася
У липні 2008 року вежа завалилася
Вчені з заповідника Херсонес Таврійський за власні кошти відбудовують середньовічну вежу Донжон в Балаклаві. Згідно з кримською легендою, в ній колись жив дракон, який приносив багатство та щастя.

Коли в липні цього року вежа завалилась, під загрозою опинилася вся фортеця Чембало

Основні знаряддя у реставраторів Донжона - сокира, лопата і майстерки. А камені, з яких будують стіни, як і 700 років тому, беруть з кар'єру на іншій стороні Балаклавській бухті. Трохи чи не єдиним сучасним матеріалом на реставрації є високоякісний цемент.

"У стародавні часи в будівництві замість цементу використовували кістковий клей, який отримували, коли варили рибні відходи, рибу. Цей клей додавали в вапно, і на цій основі з додаванням морської гальки робили кладку ".

Згідно з легендою, у фортеці колись жив дракон, який приносив багатство та щастя

Коли в липні цього року башта завалилась, під загрозою опинилася вся фортеця Чембало в національному заповіднику Херсонес Таврійський. Секретаріат Президента вчених з питанням про реставрацію споруди 14 століття направив в Кабмін, Кабмін у Міністерство економіки, де вирішили, що потрібно погодити проект середньовічної башти з МНС.

"Прийшла відмова, Міністр економіки підписав листа до Кабміну, посилаючись на те, що немає висновку МНС", - пояснив директор Національного заповідника Леонід Марченко.

На проект і стіни вчені вже витратили 2 мільйони гривень - сума, яку заповідник Херсонес Таврійський виручив від туризму за літній період. Однак, на повну реконструкцію потрібно ще 5 мільйонів.

За матеріалами Новий канал
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За межею віків»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Слово, що йде від серця, проникає в серце”
Нізамі

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.