Аратта - На головну

25 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Червоний чи блакитний? Увагу і натхнення поділили між цими кольорами

У світі науки 8790 переглядів

Опубліковано - 7.02.2009 02:28 | Всі новини | Версія для друку

Червоний чи блакитний? Увагу і натхнення поділили між цими кольорами
Червоний чи блакитний? Увагу і натхнення поділили між цими кольорами
Учені з Університету Британської Колумбії (Канада), встановили, що червоний і блакитний кольори активують роботу головного мозку. При цьому червоний покращує увагу, а блакитний - сприяє творчому мисленню.

Про це повідомляється в прес-релізі, опублікованому на сайті університету. Робота з докладним викладом результатів з'явилася в журналі Science.

Ученим вже достатньо давно було відомо про існування позитивного впливу блакитного і червоного кольорів на роботу головного мозку. Проте різні дослідження розходилися в думці, який колір "кращий": згідно з одними результатами, мозку більше допомагав блакитний колір, а згідно з іншими - червоний.

Нові дослідження учених з Канади дозволили вирішити протиріччя, що склалося. Їм вдалося встановити, що ці два кольори по-різному допомагають мозку в різних завданнях, тому, власне, порівнювати їх не має сенсу. Так, наприклад, при виконанні завдань на увагу і концентрацію, червоний колір збільшує ефективність роботи майже на третину в порівнянні з блакитним. При цьому блакитний колір опинився більш пристосованим для завдань, пов'язаних з творчістю.

В рамках свого дослідження учені проводили серію випробувань за участю добровольців. Під час одного з них учасникам пропонувалося перевірити коректність списку адрес або знайти помилки в тексті, які показувалися на екрані комп'ютера. При цьому фон міг бути білим, червоним або блакитним. Ці випробування встановили перевагу червоного кольору в завданнях на уважність.

В рамках іншого тесту випробовуваним пропонувалося завдання, що вимагає творчого мислення. Наприклад, за хвилину від них вимагалося, дивлячись на екран комп'ютера, назвати якомога більше способів використання звичайної цеглини. Оригінальність і незвичність відповідей добровольців оцінювало жюрі, що складається з професорів і студентів. У цьому випробуванні "переміг" блакитний колір.

“Попереднє дослідження довело вплив блакитного і червоного кольору на ефективність пізнавальної роботи, але розійшлося в думках, - який саме колір забезпечує найбільшу ефективність", повідомляє Джульєта Жу (Juliet Zhu) - одна з авторів дослідження. “Це справді залежить від природи завдання.”

На думку авторів роботи, результати їх дослідження можуть бути використані в рекламних компаніях, а також при виробництві упаковок для продуктів.

За матеріалами Lenta.ru
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Нація або спільнота людей, що не використовуватиме свій інтелект, уважається за тварин, котрі не мають інтелекту взагалі. Таких людей можна використовувати як робочу худобу або матеріал залежно від вибору чи уподобань”
Таємна доктрина так званої «Більдерберзької групи»

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.