Аратта - На головну

25 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Астрономи сфотографували “око бога”

У світі науки 7875 переглядів

Опубліковано - 27.02.2009 12:11 | Всі новини | Версія для друку

Зображення Європейської південної обсерваторії
Зображення Європейської південної обсерваторії
Європейські астрономи отримали фотографію планетарної туманності NGC 7293 в дуже високому дозволі. За виразність журналісти назвали кольорове зображення цього космічного об’єкту “оком бога”.

Власне фотографія в хорошій якості, а також інформація про туманність доступні в прес-релізі Європейської південної обсерваторії.

Фотографія NGC 7293, що знаходиться на відстані близько 700 світлових років, була зроблена за допомогою оглядової камери Wide Field Imager, встановленої на 2,2-метровому телескопі в обсерваторії Ла-Сілла в Чилі. Підсумкове зображення є компіляцією фотографій, зроблених з використанням синього, зеленого і червоного фільтрів. На нім добре помітно віддалені галактики, що оточують NGC 7293. На всіх попередніх знімках відобразити їх не вдавалося.

На фотографії NGC 7293 нагадує пампушку, проте вивчення туманності показало, що цей об'єкт, ймовірно, складається як мінімум з двох дисків. Яскравіший внутрішній диск розширюється з швидкістю близько 100 тисяч кілометрів на годину. Астрономи припускають, що вік цього диска складає приблизно 12 тисяч років.

Планетарні туманності є залишками великих зірок на останній стадії їх існування. В кінці свого життя червоні гіганти масою від 2,5 до 8 сонячних скидають зовнішні шари газу. Вмираючі зірки перетворюються на білих карликів, оточених газовою хмарою. Ультрафіолетове випромінювання карлика підсвічує газ, надаючи планетарним туманностям їхнього барвистому вигляду: за голубувато-зелене свічення центральної частини NGC 7293 "відповідають" атоми кисню.

Не дивлячись на "фотогенічність" і близькість до Землі, NGC 7293 була вперше виявлена тільки в 1824 році. Випромінювання цього об'єкту "розмазане" за великою площею, тому для його спостереження необхідна вельми чутлива апаратура.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Слово, що йде від серця, проникає в серце”
Нізамі

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.