Аратта - На головну

25 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Гоголь, зупиняючись у німецьких готелях, підписувався як “Гоголь-українець”. Гоголя не любили в Росії, бо героїчною і красивою показував він Україну, а нерозумною і дикою Московщину. “Киньмо Московщину… Для кого ми працюємо?… Поїдемо до Києва, адже він наш, не їхній”, – писав він у листі до другого українця – Михайла Максимовича, видатного нашого вченого-природознавця, історика, філософа, фольклориста.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Заслужений художник України запрошує митців до своєї садиби набиратися натхнення

Мистецький погляд Регіон: Київська область 16651 перегляд

Опубліковано - 14.08.2006 13:35 | Всі новини | Версія для друку

Заслужений художник України запрошує митців до своєї садиби набиратися натхнення
Заслужений художник України запрошує митців до своєї садиби набиратися натхнення
Набиратися натхнення й поповнювати творчі сили подалі від міської суєти, запрошує до своєї садиби заслужений художник України Анатолій Марчук. Уже п`ятий рік поспіль він збирає митців у селі Козичанка, що на Київщині.

Кожен привіз до Козичанки найдорожче з того, що має. Родина Іванюків із Полтавщини подарувала господареві глечик із домашнім медом, а київська художниця Людмила Тесленко-Пономаренко - виготовлений просто під ворітьми спасівський оберіг - на щастя й добробут.

Людмила Тесленко-Пономаренко, художниця:
- Взимку можна відламати травинку і заварити чаю собі. Тобто трави, знаходячись поряд з людиною, несуть ту природну силу, яка є в природі.

Літні зустрічі в садибі Анатолія Марчука відбуваються багато років. За цей час малювати козичанську природу, робити скульптури, брати участь у музично-поетичних вечорах приїздила сила-силенна як відомих митців, так і початківців. Гості теперішнього свята кажуть, що такі візити для творчих людей необхідні як повітря.

Анатолій Паламаренко, народний артист України:
- Тут душа заспокоюється, тут проситься обов'язково, якщо ти художник, душа його, обов'язково або на полотно, або якась пісня народжується, або до якогось слова кличе того чи іншого письменника, поета.

Сам художник каже, що продовжує справу батька, який ще 40 років тому запрошував до села студентів художніх факультетів. Скаржиться, що сільський голова без ентузіазму сприйняв проведення свята в Козичанці. Аби причепурити село, довелося довго його переконувати.

Анатолій Марчук, заслужений художник України:
- Не до свята потрібно чистити бордюри, а вони повинні бути чистими завжди. І якщо якась людина стає чи головою села, чи мером якогось великого міста - треба починати з помешкання, з подвір'я. І якщо людина вміє тримати порядок на подвір'ї, то вона буде добрим господарем.

Анатолій Марчук каже, що земля дає йому творчу силу. Близько ста творів уже віддав у перший приватний музей в Макарові. Він єдиний у районному центрі на всій Київщині. А на своїй садибі художник планує ще й створити музей народного побуту.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Мистецький погляд»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Шануй, Україно, святині свої! Бо вони ж – всесвітньої, загальнолюдської ваги; земна цивілізація виросла з них.”
Юрій Шилов

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.