Аратта - На головну

24 квітня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Учені з’ясували: предки людини не бігали по деревах

У світі науки 8982 перегляди

Опубліковано - 14.04.2009 16:02 | Всі новини | Версія для друку

Відбиток ноги стародавньої людини (ліворуч) і сучасної (праворуч), які дозволити визначити механіку руху
Відбиток ноги стародавньої людини (ліворуч) і сучасної (праворуч), які дозволити визначити механіку руху
Ученим вдалося встановити, що предки сучасної людини погано лазили по деревах.

Про це повідомляє Science NOW, а стаття дослідників опублікована в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

В рамках дослідження учені провели аналіз кінематики рухів шимпанзе, коли мавпа лізе по дереву вертикально вгору. Шимпанзе були вибрані тому, що їхня близька спорідненість з предками Homo sapiens використовується, як аргумент на користь здібності ранніх людей до лазіння по деревах. Як об'єкти дослідження виступали тварини, що мешкають в Національному парку Кибале в Уганді.

Ученим вдалося встановити, що під час руху ступні шимпанзе здатні міняти кут нахилу щодо стандартного горизонтального положення (яке ступня приймає, якщо тварина стоїть) в достатньо широких межах. Даний кут може досягати 45 градусів (для сучасної людини він не перевершує 15-20).

Провівши аналіз залишків стародавніх людей, вік яких складав від 4,12 до 1,53 мільйонів років, учені встановили, що будова ступні у наших предків більше була схожа на людську, ніж мавпячу. Таким чином, учені визначили, що предки сучасної людини досить погано лазили по деревах.

Багато фахівців відзначають важливість виконаної роботи, проте не згодні з її висновками. Вони говорять, що стародавні люди могли використовувати технологію лазіння, яка відрізнялася від тієї, якою користується шимпанзе.

Нагадаємо, що зовсім нещодавно ученим вдалося встановити, що предки людини володіли майже сучасною ходою. Це відкриття було зроблене завдяки виявленню ланцюжка скам'янілих слідів, що чудово збереглися. Тоді комп'ютерне моделювання дозволило відтворити механіку руху стародавньої людини.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Все, що йде поза рами нації, це або фарисейство людей, що ітернаціональними ідеалами хотіли би прикрити свої змагання до панування одної нації над другою, або хворобливий сентименталізм фантастів, що раді би широкими “вселюдськими” фразами прикрити своє духове відчуження від рідної нації...”
Іван Франко

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.