Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт поблизу Москви) помістя - 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року, де і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна – Наталя Гончарова...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Що то було? ГПУ виступило із дивною заявою

Влада 5029 переглядів

Опубліковано - 16.04.2009 17:21 | Всі новини | Версія для друку

Що то було? ГПУ виступило із дивною заявою
Що то було? ГПУ виступило із дивною заявою
Сьогодні прес-служба ГПУ виступила із дивною заявою, мету якої важко зрозуміти. Проте, очевидно, що сучасні спадкоємці традицій товаріща Вишинського навряд чи розуміють, що таке свобода слова, і, як виявилося, не уявляють, що таке правосуддя в демократичній державі.

Ми наводимо повний текст зави прес-служби ГПУ:

Заява прес-служби Генеральної прокуратури України

Час від часу з постійною наполегливістю у засобах масової інформації з’являються коментарі й довільні міркування журналістів, оглядачів та окремих політиків щодо ходу розслідування у кримінальній справі про замах на життя державного діяча Ющенка В. А., у яких висловлюється сумнів щодо самого факту його отруєння, робляться спроби проведення паралельного розслідування у вказаній кримінальній справі.

Прес-служба Генеральної прокуратури уповноважена у черговий раз заявити, що факт отруєння Ющенка В. А. доведений слідчим шляхом, висновками експертиз із залученням міжнародних спеціалістів і вважається доконаним фактом, який сумніву не підлягає.

Доречно звернути увагу, що у відповідних рішеннях Конституційного Суду України вказано на неправомірність будь-яких пропозицій, вказівок і вимог до прокурорів з питань, що становлять їх компетенцію, передбачену Конституцією України та наголошено, що ніхто в тому числі і народні депутати не мають права звертатися до органів прокуратури і прокурорів з вимогами, пропозиціями чи вказівками з питань досудового слідства у конкретних кримінальних справах.

Крім того, положення статті 37 Закону України «Про інформацію» зазначають, що не підлягають наданню для ознайомлення офіційні документи, які містять у собі інформацію про оперативну і слідчу роботу органів прокуратури, МВС, СБУ, роботу органів дізнання та суду у тих випадках, коли її розголошення може зашкодити оперативним заходам, розслідуванню чи дізнанню, порушити право людини на справедливий та об'єктивний судовий розгляд її справи, створити загрозу життю або здоров'ю будь-якої особи тощо.

Відповідно до статті 121 Кримінально-процесуального кодексу України дані досудового слідства можна оголосити лише з дозволу слідчого або прокурора і в тому обсязі, у якому вони визнають можливим.

Слід також ураховувати, що частиною 2 статті 387 Кримінального кодексу України передбачено кримінальну відповідальність за розголошення даних досудового слідства або дізнання, вчинене суддею, прокурором, слідчим, працівником органу дізнання, оперативно-розшукового органу незалежно від того, чи брала ця особа безпосередньо участь у досудовому слідстві або дізнанні.

З огляду на це, ми переконливо рекомендуємо журналістам, політикам та особам, які займають особливо відповідальне посадове становище в державі, утримуватися від подібних коментарів, заяв та дій.

Застерігаємо усіх від втручання у діяльність правоохоронного органу з метою прийняття незаконних рішень, що переслідується законом.”
Замість післямови. Попри попередження, мусимо дещо зауважити із приводу погано прихованих погроз, які прозвучали у офіційній заяві органу державної виконавчої влади.

По-перше, відповідно до чинного КПК України, будь-який факт вважається доведеним, якщо його доведено у судовому засіданні і рішення суду набуло законної чинності. В інших випадках, в тому числі доведеність у розумінні слідчих, як показала практика - далеко не беззаперечна істина. Для прикладу, можемо навести справу про вбивство журналіста Ігоря Алексанрова. Нагадаємо, у цій справі слідство вважало абсолютно доведеною провину донецького бомжа Вередюка, який, у підсумку, виявився не причетним до злочину і був звільнений у залі суду. До речі, й друга партія "вередюків", передана у суд доблесними слідчими прокуратури, також виявилася трішечки не та, а вбивство досі не розкритим.

По-друге, у демократичному суспільстві ніхто не може й не повинен обмежувати громадян у праві вільно обговорювати будь-які резонансні проблеми. В тому числі - й резонансні злочини. При тому, абсолютно нормально, що висуваються найрізноманітніші версії. Однак, є абсолютно неприпустимим, коли слідчі прократури, інформучи громадян про розслідування, намагаються "створити враження", тобто вказати пальцем на ворога народу. Саме ці дії є такими, що паплюжать основи права, а посадові особи, які реалізують сталінські технології впливу на громадську думку, щонайменше, не мають права працювати у правоохоронних органах. А працюють.

По-третє. Нам не зрозуміло, при чому до журналістів народні депутати? Відповідно до чинного законодавства, народний депутат України ніяк не обмежений в праві інформувати виборців. При тому, статус народного депутата звільняє його від відповідальності за оприлюднену інформацію. Отже, якщо у діях нардепів є склад кримінального злочину, ми б порадили доблесним працівникам ГПУ не репетувати, а діяти згідно із чинним законодавством, тобто скеровувати у Верховну Раду подання про притягнення нардепа до відповідальності.

І наостанок, ми візьмемо на себе сміливість порадити пану Олександру Медведьку та його підлеглим менше перейматися диспутами у пресі, а наполегливо займатися справою, за яку ми, громадяни України, сплачуємо їм зарплатню: продуктивніше розслідувати кримінальні злочини, на практиці, а не гучними словесами, захищати права громадянина, а не посадових осіб, в тому числі, високого рангу, і ніколи, і ні за яких умов не зазіхати на основи демократичного суспільства.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

...пaтpіoтизм вeликoгo нapoдa має бути віpoю у вeликy і світову міcію цього нapoдa, інакше це бyдe нaціoнaлізм пpoвінційний, зaмкнений і позбавлений світових перспектив.”
Микола Бердяєв

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.