Аратта - На головну

26 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Сказані в праве вухо прохання швидше виконуються

Невідоме 9871 перегляд

Опубліковано - 24.06.2009 16:23 | Всі новини | Версія для друку

Сказані в праве вухо прохання швидше виконуються
Сказані в праве вухо прохання швидше виконуються
Люди краще сприймають і швидше погоджуються виконати прохання, які вони чують правим вухом, стверджують італійські вчені.

Своє дослідження вони описують в журналі Naturwissenschaften.

Автори статті, Лука Томмасі та Даніель Марцолі з італійського університету імені Габріеля д'Аннунціо, вивчали переваги правої і лівої сторони у людей. Вони з’ясували, що ці переваги, пов'язані з функціональною асиметрією мозку, які проявляються в повсякденному спілкуванні.

Раніше було відомо, що праве вухо "краще чує" усну мову. Це віддзеркалює той факт, що словесна і знакова інформація обробляється лівою півкулею мозку. Однак досі експерименти з перевірки цих переваг проводилися тільки в контрольованих лабораторних умовах.

Томмасі та Марцолі, щоб з'ясувати переваги правого і лівого в повсякденній поведінці, провели три етапи "польових досліджень" в гучних нічних клубах. На першій стадії вони спостерігали за поведінкою 286 відвідувачів у моменти, коли вони намагалися слухати співрозмовника на тлі гучної музики. Спостереження показали, що в 72% випадків слухачі поверталися до співрозмовника правим вухом.

На другому етапі вже самі вчені підходили до відвідувачів і тихо вимовляли безглузду фразу, спостерігаючи за тим, якою стороною до них повернеться слухач, а потім просили почастувати сигаретою. Серед 160 учасників другого етапу 58% поверталися до експериментатора правим вухом, а 42% - лівим. Більшу перевагу правій стороні віддавали тільки жінки.

На третьому етапі вчені просили у відвідувачів клубу дати сигарету, звертаючись до правого або до лівого вуха. У результаті їм вдалося отримати значно більше сигарет при зверненні до правого вуха, ніж до лівого.

Автори вважають, що отримані ними результати підтверджують важливість розрізнення правого і лівого в вербальній комунікації і наголошують на відмінності в спеціалізації правої та лівої півкулі мозку в різних типах соціальної взаємодії.

Нагадаємо, недавно вчені виявили в людському вусі наномеханізм, задіяний в процесі сприйняття тихих звуків.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Невідоме»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Немає більш вірної ознаки поганого устрою міст, ніж велика кількість в них юристів і лікарів ”
Платон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.