Аратта - На головну

20 травня 2024, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


До кінця року ціни на нафту падатимуть в усьому світі

Економіка 5467 переглядів

Опубліковано - 13.07.2009 20:14 | Всі новини | Версія для друку

До кінця року ціни на нафту падатимуть в усьому світі
До кінця року ціни на нафту падатимуть в усьому світі
До кінця року світові ціни на нафту значно знизяться: вартість барреля може опуститися більш ніж в два рази.

До такого висновку, прийшли експерти Центру економічних досліджень Інституту глобалізації і соціальних рухів (ІГСО).

За їхньою оцінкою, досягнута в першій половині 2009 року фінансова стабілізація не відмінила, а тільки відклала подальше падіння цін на вуглеводні і інші види сировини.

Експерти відзначають, що нафта знов стала предметом активних спекуляцій на ринку. Проте накопичені проблеми в реальному секторі і вичерпання фінансових ресурсів у спекулянтів створюють умови для повторного краху нафтової піраміди.

У ІГСО констатують, що липень-2009, як і рік тому, приніс падіння світових цін на нафту. Майже за два тижні баррель «чорного золота» подешевшав з більш ніж $70 до $60. Формальним поштовхом до падіння цін послужили дані про стан американської економіки і накопичених в США і ЄС запасах вуглеводнів.

«Настрій гравців на ринку змінився. Але невірно пов'язувати зміни тільки з господарськими даними: статистка залишалася поганою всю першу половину року, а запаси нафти у країн-споживачів не падали помітно. Спекуляції, ймовірно, досягли піку. Гравці вичерпали грошові ресурси, що отримали від держав», - вважає директор ІГСО Борис Кагарлицький.

Якщо це так, відзначає він, то нове падіння цін на нафту розвернеться ще влітку, що стане однією з найважливіших ознак закінчення стабілізації.
Експерти ІГСО вважають: розмови про швидке відновлення промислового зростання на планеті необгрунтовані. Криза в другій половині 2009 року призведе до подальшого зниження індустріального споживання вуглеводнів.

«Падіння цін на нафту - природний процес. Його перервало тільки вливання у фінансовий сектор величезних коштів. Спекуляції поновилися майже з торішньою силою. Тепер можна чекати, що нафта повторно проб'є показник в $40 і продовжить дешевшати», - говорить керівник Центру економічних досліджень ІГСО Василь Колташов.

За його словами, ціна барреля в $30 не є «дном». У міру того як спад в реальному секторі заглиблюватиметься, «чорне золото» зазнає ще більших цінових втрат.

Експерти відзначають, що фінансовий сектор багато місяців ігнорував ситуацію в промисловості і скорочення базового споживання, яке наразі триває.

Проблеми в сферах виробництва і кінцевого збуту підштовхують фінансовий сектор до «протверезіння». Процес здатні стримати додаткові грошові вливання в корпорації з боку держав. В результаті нове істотне падіння світових цін на нафту може бути відкладене. Проте подальший спад в економіці неминуче обрушить вартість вуглеводнів, - укладають експерти ІГСО.

Від “Аратти”: нам, українцям, боятися немає чого - бо в нашій країні діють спекулятивні і корупційні закони, а не економічні.

Щоб в цьому переконатися - вато звернути увагу на цінники АЗС. Саме вони й є найкращою ілюстрацією того, як українска влада розбудовує острівець-заповідник шахраїв та спекулянтів.

Втім, варто сподіватися, що, принаймні взимку, ціни на російський газ будуть знижені. При чому - суттєво. Звичайно, за умови, якщо Москва дотримуватиметься своїх зобов'зань. Що, знов-таки, сумнівно.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Чудо не суперечить законам природи - воно суперечить нашим уявленням про неї ”
Блаженний Августин

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.