Аратта - На головну

25 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Маленькі росіяни більше бояться власного уряду, ніж американських імперіалістів

Імперія «Совок» 7265 переглядів

Опубліковано - 14.07.2009 12:57 | Всі новини | Версія для друку

Маленькі росіяни більше бояться власного уряду, ніж американських імперіалістів
Маленькі росіяни більше бояться власного уряду, ніж американських імперіалістів
Росіяни почали більше побоюватися за своє матеріальне благополуччя і порівняно із минулим роком набагато менше бояться війни та загрози НАТО.

Таким є один із основних результатів дослідження, оприлюдненого у понеділок, 13 липня, Всеросійським центром вивчення громадської думки (ВЦВГД)

Як було з'ясовано у процесі опитування, головною національною загрозою росіяни вважають економічну кризу, слабку промисловість і проблеми у сільському господарстві. Про це заявили 11% респондентів. Трохи менше - 9% - стурбовані алкоголізмом, наркоманією і загальною деградацією населення.

Лише на третьому місці серед потенційних загроз росіяни називають військову загрозу з боку США, НАТО і Заходу в цілому, а також можливість Третьої світової війни (9% і 7% відповідно).

По 6% росіян вважають, що Росії загрожують тероризм, бідність, низький рівень життя населення, корупція, злодійство і бюрократизм, а також безробіття. По 5% респондентів побоюються демографічної кризи та загрози війни із Півдня, Сходу.

Ще 4% вважають, що загрозою для Росії є гарячі точки (Чечня, Дагестан та інші), а також локальні війни на території Росії. По 3% опитаних вказують на такі небезпеки, як бездуховність і відсутність культури, екологічна загроза, наплив мігрантів з інших регіонів.

Далі йдуть погрози у вигляді міжнаціональних конфліктів, націоналізму і фашизму, злочинності (по 2%). Трохи менше росіян побоюються інфляції, байдужості влади до народу, розпаду Росії, розшарування суспільства на багатих і бідних, виснаження природних ресурсів (по 1%).

Більше третині (39%) росіян важко відповісти, з якими саме загрозами може зіткнутися Росія.

У 2008 році трійка головних страхів росіян виглядала інакше: тоді на перше місце потрапила загроза війни, на друге - тероризм, і лише 4% згадали економічні труднощі.

"Взагалі алкоголізм та соціально-економічні проблеми традиційно посідають перші місця у рейтингу страхів, але минулорічне дослідження проводилося одразу після грузинських подій, тому на перше місце вийшла тема зовнішнього ворога", - прокоментував результати опитувань начальник аналітичного відділу ВЦВГД Леонтій Бизов.

Страх перед війною або тероризмом відчувається людьми дуже гостро, але недовго, - зазначає соціолог. До таких самих "ситуативних" страхів, на думку Бизова, належить і образ "загрози зі Заходу", що стало актуальним у роки охолодження відносин між Росією та США.

Коли Джорджа Буша змінив Барак Обама, "загроза зі Заходу" у суспільній свідомості відступила на другий план, але її місце зайняла "загроза із Півдня": якщо минулого року лише 1% опитаних головною небезпекою Росії називав "загрозу із півдня, сходу, з Китаю ", то, судячи із даних цього дослідження, таких уже 5%.

Ініціативне Всеросійське опитування ВЦВГД було проведене 27-28 червня. Опитано 1 тис. 600 осіб у 140 населених пунктах у 42 областях, краях і республіках Росії. Статистична похибка не перевищує 3,4%.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Імперія «Совок»»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Державне думання для українського хама чуже і незрозуміле”
В‘ячеслав Липинський

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.