Аратта - На головну

24 квітня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Заліщики (Тернопільська область), після нападу Німеччини на Польщу в 1939 році, деякий час перебував польський уряд. А вже після вступу у війну Радянського Союзу, цей уряд через Румунію евакуюється в Англію, й до 1945 року вважався легітимним урядом Польщі...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Рідновіри повернули до Києва образ Перуна

Духовний світ Регіон: м.Київ 14565 переглядів

Опубліковано - 25.08.2009 15:54 | Всі новини | Версія для друку

Рідновіри повернули до Києва образ Перуна
Рідновіри повернули до Києва образ Перуна
Знищений християнством в 988 році Слов’янський образ бога Перуна освячений і відновлений на своєму початковому місці, в історичному центрі Києва на Старокиївській Горі.

Слов'янські общини «Родове Вогнище» і «Рунвіра», а також жителі Києва, що пам'ятають і шанують своїх слов'янських предків, на руках винесли Перуна від Дніпра, з Подолу, на Київські кручі, освятив його і відновивши майже на своєму історичному місці.

Як пояснила завідувачка сектором Національного музею Історії України Наталя Стрельник, встановити образ точно там, де він стояв спочатку, не видається можливим - зараз там знаходиться школа. Також вона повідомила, що на місці власне Музею Історії України раніше знаходилося Слов'янське капище (храм в сучасній інтерпретації).

Верховний волхв України-Русі Володимир Куровський виразив упевненість, що це початок духовного благодатного єднання нашого народу.

Перун — в старослов'янській міфології бог грому і блискавки, повелитель дощу, творець земних урожаїв та покровитель хліборобства. Також він бог-воїн, справедливий і суворий месник, покровитель війська та коваль багатства. Імовірно син Сварога.

Культ Перуна дуже давній. Вважають, що за Володимира Перун був головним божеством Київської держави й символом державного єднання. Ідол (образ) Перуна стояв на одному із київських пагорбів, був він дерев'яний, мав залізні ноги, срібну голову та золоті вуса. Густинський літопис згадує, що в руках він тримав коштовний камінь: рубін або карбункул. Військо присягалося та божилось Перуном. В договорі 971 р. Святослав клявся іменами Перуна та Велеса. Також він згадується у договорах з Візантією та київськими князями Олегом (907 г.), Ігорем (945 г.)

До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Духовний світ»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Три речі роблять націю великою і процвітаючою: плодоносний ґрунт, діяльна промисловість і легкість пересування людей і товарів”
Френсіс Бекон

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.