Аратта - На головну

23 квітня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Від астероїдів землю рятуватимуть гравітаційні буксири

У світі науки 7171 перегляд

Опубліковано - 1.09.2009 18:21 | Всі новини | Версія для друку

Такий вигляд матиме космічний гравітаційний буксир
Такий вигляд матиме космічний гравітаційний буксир
Вчені з Великобританії запропонували схему так званого гравітаційного буксира - космічного апарату, який використовуватиме силу гравітації для того, щоб змінювати траєкторію руху небезпечних для Землі астероїдів.

Про це повідомляє ВВС News, а розробкою буксира займається компанія EADS Astrium.

Планується, що буксир буде масивним (близько 10 тонн) космічним апаратом. Він підходитиме до небезпечних астероїдів на достатньо близьку (близько 48 метрів) відстань. Розрахунки показують, що гравітаційної дії десятитонного супутника буде цілком досить, щоб збурити траєкторію руху астероїда, і відвести його від Землі.

Слабкою стороною технології є те, що про наближення небезпечного космічного тіла треба знати задовго до можливого зіткнення. Річ у тому, що гравітаційне збурення, що вноситься супутником, достатньо невеличке, тому буксиру для відхилення орбіти космічного тіла буде потрібно значний час.

Представники компанії EADS Astrium заявляють, що спільно з фахівцями Європейського космічного агентства вони вже виконали великий обсяг робіт із дизайну майбутнього апарату.

Дана ідея не є новою. Нещодавно Лабораторія реактивного руху (Jet Propulsion Laboratory) пропонувала аналогічну схему боротьби з потенційно небезпечними астероїдами.

Для цього передбачалося використовувати супутник значно меншої маси - близько тонни, який повинен був рухатися навколо астероїда на відстані близько 150 метрів. Зміни в швидкості типового небезпечного астероїда, в цьому випадку, становитимуть близько 0,22 мікрона на секунду за добу.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Той, хто проявляє жалість до ворога, безжалісний до самого себе”
Френсіс Бекон

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.