Аратта - На головну

20 квітня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовша печера на Україні носить назву «Оптимістична» і знаходиться на Поділлі - це гіпсова печера на глибині 20 м, протяжністю понад 230 км. Вхід до неї розташований поблизу села Королівка Борщівського району Тернопільській області. Це найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю, - вона поступається лише Мамонтовій печері в США...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Європейці користувалися знаряддями праці ще майже мільйон років тому

У світі науки 7171 перегляд

Опубліковано - 3.09.2009 15:09 | Всі новини | Версія для друку

Європейці користувалися знаряддями праці  ще майже мільйон років тому
Європейці користувалися знаряддями праці ще майже мільйон років тому
Учені виявили найстаріші в Європі кам’яні сокири. Вік знахідок становить майже 900 тисяч років.

Стаття дослідників з'явилася в журналі Nature, а короткий виклад роботи приводиться в Nature News.

Раніше фахівці оцінювали вік цих інструментів, виходячи з технології їхнього виробництва, в 200 тисяч років. Тепер дослідники застосували палеомагнітне датування - метод датування порід, в яких виявили сокири, за допомогою аналізу залишкової намагніченості. В результаті учені встановили, що вік знахідок складає 760 тисяч і 900 тисяч років.

За словами дослідників, нові результати примушують переглянути існуючі уявлення про розвиток технології виробництва інструментів у предків сучасної людини. Річ у тому, що старі інструменти віком до 1,4 мільйонів років знаходили раніше тільки в Африці. При цьому в Європі виявляли кам'яні сокири не старші за 500 тисяч років.

Нещодавно ученим вдалося довести, що інструменти неандертальців нітрохи не поступалися кам'яним інструментам предків сучасних людей. Для цього фахівці створили точні копії кам'яних інструментів того часу: "пластин" і "лез" - шматків каменя з гострими краями. Випробування показали, що інструменти неандертальців перевершували людські за деякими параметрами.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.