Аратта - На головну

26 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Глобальному потеплінню передуватиме - похолодання

У світі науки 6787 переглядів

Опубліковано - 7.09.2009 16:45 | Всі новини | Версія для друку

Карта передбачуваного потеплення. Шкала зміни кольору від жовтого до червоного відповідає підвищенню температури від одного до восьми градусів за Цельсієм.
Карта передбачуваного потеплення. Шкала зміни кольору від жовтого до червоного відповідає підвищенню температури від одного до восьми градусів за Цельсієм.
Кліматологи вважають, що настанню глобального потеплення передуватиме похолодання.

Про це учені заявили на конференції в Женеві, а короткий виклад доповідей приводить журнал New Scientist. Ці результати йдуть в розріз з існуючими кліматичними моделями.

За словами дослідників, головною причною, що утруднює процес кліматичного моделювання наразі є відокремлення періодичних погодних коливань від змін, викликаних діяльністю людини. Учені відзначають, переміщення тих або інших явищ в різні категорії приводить до абсолютно різних прогнозів.

Так, згідно однієї з моделей, зміни в течіях Атлантичного океану приведуть найближчими роками до похолодання, яке виявиться сильнішим за потеплення, викликане людиною. Крім того, частина провини за різке потепління в останніх 30 років лежить саме на цих атлантичних течіях.

Учені відзначають, що періодичні погодні коливання роблять вплив переважно на короткострокові прогнози. Кліматологи відзначають, що "з більшою упевненістю можуть говорити про клімат в 50-х роках XXI століття, чим про те, що відбудеться в найближчі десятиліття."

Зовсім нещодавно кліматологам вдалося встановити, що катастрофічні засухи в Африці, в появі яких звинувачувалося глобальне потепління, є "нормою" для цього континенту. Це з'ясувалося коли дослідники аналізували донні відкладення озера Босумтві в Гані на предмет співвідношення різних ізотопів кисню.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.