Аратта - На головну

25 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт поблизу Москви) помістя - 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року, де і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна – Наталя Гончарова...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У минулому таки існували птахи-людоїди

У світі науки 10834 перегляди

Опубліковано - 15.09.2009 17:18 | Всі новини | Версія для друку

У минулому таки існували птахи-людоїди
У минулому таки існували птахи-людоїди
Учені визнали, що гігантський птах-людоїд, що згадується в легендах народу маорі, існував насправді.

Робота дослідників опублікована в журналі The Journal of Vertebrate Paleontology. Коротко вона викладена в газеті The Independent.

Серед корінних жителів островів Полінезії популярні розповіді про хижого птаха Те-хокиої, або Те-поуакаї. Оперення величезного птаха з червоним гребенем на голові було чорно-білим, а кінці крил були забарвлені в жовтий і зелений кольори. Згідно легенді, Те-хокиої вбивали й поїдали крупних тварин і людей. Втім, маорі винищили всіх Те-хокиої на початку XV століття.

У 1870-х роках дослідник Юлій фон Хааст (Julius von Haast) виявив в болоті на одному з островів кістки невідомого величезного птаха. Вивчивши будову черепа, дослідники встановили, що птах, названий Harpagornis moorei, харчувалася падаллю. Ніздрі H. moorei, також відомого як орел Хааста, були закриті спеціальними заслінками. Така анатомічна особливість характерна, наприклад, для грифів. Завдяки заслінкам вони можуть "порпатися" в тушах тварин без риски задихнутися.

Автори нової роботи проаналізували скелет Harpagornis moorei уважніше. Вони визнали, що таз птаха дозволяв їй завдавати дуже сильних ударів дзьобом з повітря на швидкості до 80 кілометрів на годину Оскільки маса Те-хокиої могла досягати 18 кілограмів, а розмах крил - трьох метрів, учені не виключають, що птах цілком міг вбивати дітей.

Утримати тіло дитини орлові Хааста допомагали довгі кігті розміром не менше тигрових. Проте, дослідники відзначають, що основною здобиччю Те-хокиої, швидше за все, були схожі на страусів птахи моа, винищені в кінці XV- на початку XVI століть.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Шумерський тип культури надзвичайно споріднений з неолітичними пам`ятками Південної Русі...”
Рене Генон

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.