Аратта - На головну

20 травня 2024, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- у 1919-1920 роках Кам`янець-Подільський ненадовго став державним центром України - останньою столицею УНР. Сюди перемістилися Директорія та Уряд УНР. В місті постав Комітет охорони Республіки. Однак у 1920 році Червона армія розгромила війська УНР.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Привіт ЄС із Москви: цьогорічне соло Кремля буде на нафтовій трубі

Газоват 6062 перегляди

Опубліковано - 28.12.2009 18:10 | Всі новини | Версія для друку

Привіт ЄС із Москви: цьогорічне соло Кремля буде на нафтовій трубі
Привіт ЄС із Москви: цьогорічне соло Кремля буде на нафтовій трубі
Росія попередила Європейський Союз про можливе припинення постачання нафти до Словаччини, Чехії і Угорщини нафтопроводом “Дружба” через територію України через розбіжності з питань ціни.

Про це повідомляє агентство «Франс Прес» з посиланням на заяву Кабінету Міністрів Словаччини.

"Уряд Словаччини, відповідно до раніше досягнутих домовленостей за системою раннього попередження, було проінформоване листом від російського Міністерства енергетики про те, що можуть виникнути збої постачань нафти до трьох країн ЄС через неврегульовані розбіжності між Російською Федерацією і Україною про транзит нафти", - йдеться в заяві.

Як відзначає російське інформагентство, в липні-жовтні минулого року постачання нафти з Росії до Чехії скоротилися. Як говорив раніше віце-прем`єр РФ Ігор Сєчін, збій у постачаннях пояснюється відсутністю між російськими постачальниками і чеськими покупцями прямих договорів. На думку влади РФ, продаж російської нафти до Чехії за участю посередників не гарантує виконання узгоджених експортних графіків. Останні три роки Росія неодноразово пропонувала чеській стороні укласти меморандум про співпрацю у сфері постачань російської нафти до Чехії.

Трубопровід "Дружба" протяжністю близько шести тисяч кілометрів є найбільшою системою трубопроводів у світі. Північна ділянка нафтопроводу проходить територією Білорусі, Польщі і Німеччини, а південна - України, Чехії, Словаччини і Угорщини. Нафтопроводом "Дружба" до країн близького і далекого зарубіжжя прямує майже половина експортованої російської нафти. Останніми роками основним, західним, напрямком нафтопровідної системи перекачується до 70-80 мільйонів тонн на рік.

Раніше "Транснафта" відзначала ризики транзиту через українську територію у разі запуску в аверсному режимі трубопроводу «Одеса-Броди». У цьому випадку Росія зустрінеться з необхідністю пошуку нових маршрутів для майже 30 мільйонів тонн своєї нафти, яка нині у напрямку Чорного моря йде системою Одеса-Броди (18 мільйонів тонн нафти - південним напрямком "Дружби" і 9 мільйонів тонн - у реверсном режимі Одеси-Брод).

Зараз нафтопроводом «Одеса-Броди» транспортується пальне з Росії в порти Чорного моря. Проте Україна вже декілька років намагається реалізувати проект з прокачування нафти у зворотному напрямку - з портів до Європи, відзначає РІА Новості. В цьому разі Росія втратить змогу прокачувати південною гілкою трубопроводу "Дружба" близько 19 мільйонів тонн нафти, яка нині експортується. Переспрямувати ці обсяги доведеться по БТС-2.

Між тим, ВАТ «Укртранснафта», 100% акцій якої знаходяться в управлінні НАК «Нафтогаз України» та російська компанія «Транснефть» повідомила, що проводять переговорний процес щодо підписання щорічної додаткової угоди до діючого довгострокового контракту від 2004 року (укладеного строком на 15 років).

На сьогодні фахівці двох компаній узгоджують обсяги транзиту російської нафти та інші короткотермінові умови, домовленості по яких закінчуються 31 грудня 2009 року.

НАК «Нафтогаз України» офіційно заявляє, що з української сторони не існує жодної загрози для транзиту російської нафти європейським споживачам.

Як повідомлялос раніше, 22 грудня ц.р. Уповноважений Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський повідомив, що Україна веде переговори про підвищення для Російської Федерації ставки за транзит нафти українськими нафтопроводами.

Разом з тим Соколовський не уточнив, до якого рівня планується підвищити ставку транзиту нафти, пояснюючи це комерційною таємницею.

Нафтотранспортна система України перебуває в експлуатації ВАТ «Укртранснафта» (входить у структуру НАК «Нафтогаз України») і включає 18 нафтопроводів загальною довжиною 4569 км, 51 нафтоперекачувальну станцію (НПС), 11 резервуарних парків загальною місткістю 1010 тис. кубометрів. Роботу НПС забезпечують 176 насосних агрегатів загальною потужністю електродвигунів 356,9 тис. кВт.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема. Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час. Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.”
Олександр Довженко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.