Аратта - На головну

26 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт поблизу Москви) помістя - 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року, де і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна – Наталя Гончарова...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


НБУ презентував нову гривневу купюру

Економіка 8789 переглядів

Опубліковано - 13.09.2006 19:01 | Всі новини | Версія для друку

Президент Віктор Ющенко оцінює якість нових банкнот
Президент Віктор Ющенко оцінює якість нових банкнот
З 15 вересня НБУ вводить в обіг нову купюру номіналом 500 гривень. Для зручності громадян, зрозуміло...

Сьогоді у Національному банку України відбулася презентація нової банкноти номіналом 500 гривень, яку провів Голова НБУ В.С.Стельмах, повідомляє прес-служба НБУ.

Банкноти номіналом 500 гривень зразка 2006 року є законним платіжним засобом на території України і обов’язкові до приймання за їх номінальною вартістю всіма фізичними та юридичними особами без будь-яких обмежень за всіма видами платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

Банки мають забезпечувати приймання від клієнтів банкнот номіналом 500 гривень зразка 2006 року та їх видачу без обмежень у встановленому порядку.

Необхідність введення в обіг банкнот номіналом 500 гривень пов’язана з наявною тенденцією зростання грошових доходів населення внаслідок здійснення державою активної соціальної політики (зокрема, за період з 2000 по травень 2006 року середньомісячна заробітна плата збільшилася з 230 до 1003 гривень або більш як в 4 рази) та відповідним підвищенням попиту на банкноти великих номіналів, які використовуються населенням при розрахунках. Сфера використання нової банкноти може охоплювати видачу готівки через банкомати, валютно-обмінні операції, розрахунки між юридичними і фізичними особами за товари і послуги високої вартості, формування заощаджень населення тощо.

На лицьовому боці банкноти номіналом 500 гривень зразка 2006 року зображено портрет Григорія Сковороди, а на зворотному боці – будівлю Києво-Могилянської академії.

Для полегшення визначення номіналу банкнота має переважаючий колір малюнків та тонований під цей колір банкнотний папір. Папір банкноти містить локальний водяний знак – портрет Григорія Сковороди, світлий елемент водяного знака у вигляді графічного знака гривні ( г ) та захисну кодовану стрічку з прозорими написами.

Окремі зображення та написи на банкноті, зокрема, знак для людей з послабленим зором, мають підвищений рельєф фарби, що визначається на дотик. Застосовано також інші поліграфічні елементи захисту.

Крім елементів захисту для візуального визначення, банкнота має елементи захисту, які визначаються в ультрафіолетових та інфрачервоних променях та мають магнітні властивості.

Банкноти номіналом 500 гривень зразка 2006 року мають ознаки, які дозволяють визначити їх справжність та номінал за допомогою спеціальних ручних детекторів та настільних лічильників банкнот, а також під час перерахування на високошвидкісних сортувальних машинах.

Від Аратти: не хочемо наврочити, але досвід життя в Україні доводить: банкноти із великим номіналом НБУ випускає у обіг дійсно для зручності, щоб громадянам було легше розраховуватися, а головне - отримувати зарплатню у валізах інфляційних фантиків. Як це було із купоно-карбованцями. Після уряду чергових проффесіоналів. Ой, як нам би хотілося помилитися цього разу!
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія вчить лише тому, що вона ніколи нічому не навчила народи”
Георг Гегель

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.