Аратта - На головну

20 квітня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт поблизу Москви) помістя - 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року, де і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна – Наталя Гончарова...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


День миру з Божичами і Карпатіянами

Наші новини Регіон: м.Київ 20852 перегляди

Опубліковано - 14.09.2006 23:29 | Всі новини | Версія для друку

А може ще і танці будуть?!
А може ще і танці будуть?!
Ви знаєте, що 21 вересня – Міжнародний день миру? От і я не знала. А узнала тільки завдяки гуртам «Божичі» та «Карпатіяни», які разом з кобзарем Тарасом Компаніченком і казкарем-лірником Сашком Власюком дають концерт, що присвячений Дню миру.

Цей концерт відбудеться 21 вересня в культурно-мистецькому центрі Києво-Могилянської академії, що на Подолі – вул. Іллінська 9. Початок о 19.00.

Окрім українського автентичного співу «Божичів», казок Сашка-лірника, українського етно-рока «Карпатіян» і співу під бандуру Тараса Компаніченка, в програмі концерту передбачений конкурс для глядачів з етнічними призами.

«Божичі» співатимуть справжні народні пісні, які вони записали протягом своїх фольклорних експедицій. Вони досліджували переважно Лівобережну Україну - побували на десятьох річках і в десятьох областях України. На байдарках по Десні, Псьолу, Росі, Вовчі, Самарі, Ворсклі, Орілі, Південному Бузі, Айдарі, Сіверському Донецю вони пройшли Київську, Полтавську, Сумську, Чернігівську, Дніпропетровську, Донецьку, Харківську, Хмельницьку, Вінницьку, Луганську області.

Там по селах та хуторах де інде ще збереглась старовинна пісенна та танцювально-інструментальна традиція, яка зникає з катастрофічною швидкістю. Але ансамбль «Божичі» збирає, вивчає та відтворює її. За вісім років фольклорно-етнографічного експедиційного обстеження сіл України вони зібрали колядницькі, весняні та великодні, петрівські, купальські, жнивні, весільні, "вуличні" та "застольні" пісні. Пісні протяжні й жартівливі, пісні солдатського та чумацького середовища, наймитські пісні. І тепер співають їх. І ми зможемо їх почути на концерті.

А може ще і танці будуть! «Божичі» танцюють більше двох десятків старовинних українських народних танців, перейнятих безпосередньо у носіїв традиції та передають свої вміння іншим.

Зовсім по-іншому передаватимуть українську народну музику „КАРПАТІЯНИ”. У цьому гурті є також фольклористи, які вдихнули нове життя і сучасне звучання у багату пісенну традицію українського народу. Музиканти у своїй творчості намагаються охопити всі жанри і пласти пісенної та інструментальної традиції з різних регіонів України.

Карпатські коломийки, поліські веснянки, весільні марші степової зони вкупі з елементами року, джазу, авангарду набувають нових яскравих барв. Характерним є поєднання на одній сцені стародавніх українських інструментів - цимбал, кобзи, дримби, сопілок, колісної ліри - з електрогітарами і джаз-роковою ритм-секцією. Ще однією особливістю гурту є традиційний чоловічий спів. Їхня програма - найрізноманітніша і охоплює музичну культуру від сакрального до сороміцького.

«Карпатіяни» утворилися на початку 2003 року з яскравих представників етнічної сцени Києва: гітарист – американець Юрій Фединський, кобзар і лірник Тарас Компаніченко, скрипаль Сергій Охримчук (з «Древа» і «Володара»), співак Валерій Гладунець (з ансамблю «Божичі»), Василь Паланюк (з «Хрещатого Яру»). Вони створюють і грають музику, яку самі охрестили як «модерн фолк», а музичні критики називають «українським world music».
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Наші новини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ми не знаємо собі ціни, то чого ми варті?”
Микола Левицький

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.