Аратта - На головну

5 травня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Духовний світ людини може змінюватися через пошкодження головного мозку

У світі науки 8394 перегляди

Опубліковано - 11.02.2010 15:17 | Всі новини | Версія для друку

Пошкодження мозку змінюють характер людини
Пошкодження мозку змінюють характер людини
Вчені виявили, що точкові пошкодження головного мозку можуть значною мірою змінити духовний розвиток людини, повідомляє журнал Neuron.

На думку дослідників, результати такого відкриття можна використовувати при лікуванні деяких типів розумових розладів.

Під духовним розвитком у загальному сенсі розуміється прагнення людини до внутрішнього вдосконалення. Це поняття включає в себе прихильність до моральних цінностей і традицій, ставлення до релігійних навчань і практик, і здатність сприймати художні образи мистецтва.

Вчені зуміли вперше детально вивчити нейронну основу духовного розвитку людини, досліджуючи пацієнтів, які перенесли операції з видалення пухлин головного мозку.

Незважаючи на те, що всі вчинки людини, як ті, що стосуються її духовності, так і ті, що не стосуються, визначаються мозковою активністю, вивчити вплив тієї чи іншої ділянки головного мозку на духовний стан людини вчені до цього часу не могли.

"Дослідження з вивчення активності головного мозку зуміли виявити зв'язок великої мережі нейронів, що поєднує фронтальну, тім'яну та скроневу частини кори головного мозку з різними духовними практиками, однак виявити причинно-наслідкові зв'язки між духовністю і мозковою активністю виявилося неможливо", - пояснив провідний автор публікації Козімо Урджезі (Cosimo Urgesi) з Університету Удіне в Італії.

У своїй роботі з виявлення прямого зв'язку між духовністю і активністю головного мозку вчені використовували певний параметр особистості - так зване "самоперевершення" (self-transcendence). Цей параметр духовного обличчя людини піддається кількісному визначенню й означає здатність людини стримати власне "Я" і визнати "Я" сторонньої людини як невід'ємну частину навколишнього світу.

Автори дослідження виміряли рівень "самоперевершення" у людей з пухлинами головного мозку до і після операції з їх видалення та застосували технології сканування мозкової активності, що визначають точне положення віддаленої ділянки ракової тканини.

"Цей підхід дозволив нам виявити можливі зміни в рівні "самоперевершення"людей, що викликані пошкодженнями головного мозку, пов'язаними з хірургічним втручанням. Таким чином, ми змогли встановити внесок активності певного відділу кори в рівень "самоперевершення" тієї чи іншої людини", - прокоментував роботу Франко Фаббро (Franco Fabbro), співавтор публікації.

Вчені з'ясували, що селективне пошкодження тильної частини лівої та правої скроневої частин кори викликало у пацієнтів помітне підвищення рівня "самоперевершення", що є стабільним параметром особистості.

"Якщо такий стійкий параметр особистості, як "самоперевершення", може зазнати швидких змін в результаті пошкодження головного мозку, то, ймовірно, і інші риси характеру людини можна змінити, впливаючи на мозкову активність специфічних ділянок мозку. Це може відкрити дорогу до лікування тих чи інших розумових розладів ", - підсумував доктор Сальваторе Агліоті (Salvatore Aglioti) з римського університету Ла Сапієнца, повідомляє РІА Новості.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема. Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час. Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.”
Олександр Довженко

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.